Krzemieniec i trójstyk w Bieszczadach
Każdy, nie tylko zapalony podróżnik potwierdzi, że jednym najciekawszych miejsc, które umożliwiają nam znakomity wypoczynek oraz odcięcie się od znojów codzienności są Bieszczady. Udanie się w te wyjątkowe góry, istne perły województwa podkarpackiego koniecznie powinny być zwieńczone udaniem się na Krzemieniec. Jest to szczyt w Zachodnich Bieszczadach, który wznosi się na wysokość 1221 m n.p.m. i jest jednym z najwyższych punktów polskich Bieszczad. Z pewnością jest to miejsce warte zwiedzenia również z uwagi na jego symboliczne ulokowanie. Dlaczego warto udać się w to miejsce i czym jest trójstyk?
Krzemieniec i trójstyk w Bieszczadach
Z całą pewnością punktem koniecznym do ujrzenia jest piękno majestatycznego Krzemieńca i trójstyku w Bieszczadach. Przede wszystkim jest to jeden z najwyższych punktów polskich Bieszczadach, ale o wiele istotniejszy jest sam trójstyk. Jak sama nazwa wskazuje, jest to miejsce, które stanowi punkt przecięcia granic aż trzech państw: Polski, Ukrainy oraz Słowacji. Każdy, kto zawędruje do tego pięknego, naturalnego miejsca, z pewnością będzie mógł podziwiać wyjątkowy, granitowy, trójramienny obelisk. To właśnie na nim, z każdej z trzech stron można będzie znaleźć godło oraz napisy odpowiadające każdemu z tych państw. Nic więc dziwnego, że jest to miejsce odwiedzane każdego roku przez rzeszę klientów.
Krzemieniec Ukraina
W przestrzeni Bieszczad Wysokich jesteśmy w stanie uświadczyć wielu cudownych widoków, które gwarantuje zdobycie Krzemieńca. Ukraina jest państwem, którego tereny graniczące z Polską będziemy mogli podziwiać w wielkiej okazałości już z samej granicy tego kraju. Mało kto jednak wie, że pod tą nazwą nie znajduje się jedynie górski szczyt, ale również i ukraińskie miasto, które jest rodzimym miastem Juliusza Słowackiego. Miasto to jednak nie znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie z podziwianym przez nas szczytem. Zdecydowanie warto będzie jednak zdecydować się nie tylko na zobaczenie wyjątkowe szczytu, ale i na odwiedzenie tego pięknego miasta. W tym celu warto przeznaczyć jeden dzień na podróż nieco na wschód od Lwowa. Cel podjętej podróży z pewnością wynagrodzi nawet kilka godzin jazdy samochodem.
Krzemieniec – mapa
Jak można się domyślać, niezwykle proste jest zlokalizowanie miejsca, w którym znajduje się Krzemieniec. Mapy jednoznacznie wskazują południowo-wschodni kraniec Polski i samą granicę ze Słowacją i Ukrainą. Warto wiedzieć, jak w ogóle można udać sina ten szczyt. Istnieje kilka tras, które z powodzeniem możemy obrać, aby trafić w to malownicze, pełnej naturalnego powabu miejsce. Pierwszą ścieżką jest tzw. szlak niebieski, który prowadzi z Ustrzyk Górnych. Przejście nim zająć powinno nam około 2 godzin oraz 50 minut. Z kolei szlak zielony, prowadzący z Przełęczy Wyżniańskiej na Małą Rawkę przechodzić będzie w szlak żółty prowadzący na Wielką Rawkę, by w końcu stać się szlakiem niebieskim. Ta trasa łącznie zająć powinna nam 2 godziny i 40 minut. Istnieje również inny szlak niebieski, który prowadzi z Rabiej Skały przez pasmo graniczne. Przejście jego trasą jest wyraźnie dłuższe i trwać może nawet 3 godziny i 30 minut.
Krzemieniec – Bieszczady
Niezwykle popularne Bieszczady są miejscem, w które każdego roku udaje się cała rzesza turystów oraz wczasowiczów. Niezwykle malownicze tereny i cudowne widoki sprawiają, że tym bardziej popularnością cieszy się szczyt Krzemieniec. Bieszczadzki szczyt każdego roku odwiedzają tysiące turystów, dla których podążanie jedną z wielu tras z pewnością sprawia wielką radość. Co więcej, udanie się w to miejsce daje nam niewątpliwie wielką okazję do stanięcia jednocześnie na granicy trzech państw. Udając się na ten szczyt z dowolnego punktu, zdecydowanie warto zaopatrzyć się w mapy. Dzięki nim unikniemy zagubienia drogi i niepewności co do tego, jak powinniśmy wracać. Planując swoją trasę, powinniśmy koniecznie pamiętać również o tym, że wielogodzinny, pieszy spacer najlepiej zakończyć wracając jeszcze przed zapadnięcie zmroku. Oznacza to, że niezależnie od pory roku, niezwykle rozsądne będzie rozpoczęcie trasy już w trakcie wczesnych godzin porannych.