Egzotyczne wakacje w tropikach

Egzotyczne wakacje w tropikach

Kto powiedział, że na wakacje można wyjeżdżać tylko w czasie panującego w Polsce kalendarzowego lata? Otworem stoi przed nami cały świat, a dzięki jego różnorodności pod względem słońca i wysokich temperatur udany urlop można mieć o różnych porach roku. Dominikana, Malediwy, Seszele, Zanzibar – nawet najdalsze kierunki są dziś w zasięgu ręki, a właściwie kilkunastogodzinnego lotu samolotem. Gdzie wyjechać na egzotyczne wakacje?

Wakacyjne raje w tropikach

Wyjazd na egzotyczne wakacje to dla wielu osób duże wyzwanie i przeżycie. Dlatego warto zaplanować je ze specjalistami od podróży, takimi jak Planet Escape. Wypoczynek i wycieczki szyte na miarę pozwalają w pełni cieszyć się niezwykłymi wakacjami w tropikalnych krajach, najpiękniejszymi plażami świata i butikowymi hotelami z usługami na najwyższym poziomie.

Gdzie wypoczywać na rajskich plażach, gdy w Europie wciąż panują niskie temperatury? Można wybrać np. Malediwy – bajeczny archipelag składający się z kilkudziesięciu atoli i ponad 1000 wysp. To kraina jasnych plaż, błękitnego, ciepłego oceanu oraz egzotycznej, intensywnej zieleni. Można tu uprawiać sporty wodne, nurkować z rekinami, podglądać życie raf koralowych oraz korzystać z niezwykle bogatej oferty zabiegów relaksacyjnych, a nawet udać się do podwodnego spa.

Także wakacje na Dominikanie pozwalają uciec od mniej korzystnej pogody w Europie. Setki kilometrów jasnych plaż ocienionych palmami, ciepłe morze, możliwość uprawiania sportów wodnych w połączeniu z luksusowymi nadmorskimi hotelami i resortami to dopiero początek. Podczas wypoczynku na Dominikanie można też poznawać specyfikę tego niezwykłego kraju, zanurzać się w egzotycznej przyrodzie parków narodowych, wędrować po górach, odwiedzać wytwórnie rumu, cygar czy czekolady, a do tego delektować się pyszną karaibską kuchnią, w której łączą się smaki i aromaty niemal z całego świata.

Egzotyka trochę inaczej

Choć egzotyczne wakacje kojarzą się przede wszystkim z wypoczynkiem na plaży, to podczas tego typu wyjazdów można także skupić się na zwiedzaniu lub płynnie łączyć te dwie aktywności. Wakacje w Tanzanii to możliwość uczestnictwa w safari i podziwiania słynnej afrykańskiej Wielkiej Piątki – słoni, lwów, bawołów, lampartów i nosorożców, ale z drugiej strony także odpoczynek na plażach Zanzibaru i korzystanie z jego atrakcji, takich jak plantacje przypraw, warsztaty kulinarne czy lekcje surfowania.

Niezwykle atrakcyjne dla turystów jest RPA (https://planetescape.pl/blog/pogoda-i-temperatury-w-rpa-kiedy-jechac-na-wakacje/) z tutejszymi parkami narodowymi, malowniczymi Górami Smoczymi i fascynującymi wielkimi miastami. RPA to także plaże nad Oceanem, ale kraj nie jest pierwszym skojarzeniem z wypoczynkiem nad morzem. Ocean jest tu stosunkowo chłodny, ale za to idealnie nadaje się do uprawiania sportów wodnych. Nic więc dziwnego, że na wybrzeże RPA zjeżdżają miłośnicy takiej właśnie formy wypoczynku.