Grupa Pingwina – wyjątkowe miejsca na mapie Polski zimą i latem

Grupa Pingwina – wyjątkowe miejsca na mapie Polski zimą i latem

Jeśli jeszcze ich nie znasz – przygotuj się na przygodę życia!

Świetne warunki narciarskie, doskonały serwis, najnowszej generacji wyciągi narciarskie, idealnie wyratrakowany sztruks a do tego serdeczna, uprzejma obsługa: brzmi jak opis kurortu narciarskiego w Austrii lub we Włoszech, prawda? Nic podobnego! Tym razem chodzi o miejsca wyjątkowe na mapie Polski: całoroczne ośrodki narciarsko – rowerowe należące do Grupy Pingwina.

Inspiracją, która doprowadziła do powstania Grupy Pingwina były masowe wyjazdy Polaków na narty w Alpy austriackie i włoskie – pojawił się pomysł, aby podobnie wysoką jakość stworzyć w Polsce. Wiadomo jednak było, że podstawą jest konieczność odtworzenia standardów obowiązujących w międzynarodowych kurortach.

Grupa Pingwina to alpejska jakość

Z biegiem lat charakterystyczne, sympatyczne logo Grupy Pingwina stało się swego rodzaju znakiem jakości. W miarę poszerzania się grupy o kolejne ośrodki, jasne się stało, że do Grupy Pingwina nie może należeć każdy ośrodek, który ma na to ochotę. Te, które znalazły się w tym elitarnym gronie, spełniają rygorystyczne wymagania: po pierwsze dysponują wysoko kwalifikowaną, przeszkoloną załogą profesjonalistów. Dumą Grupy Pingwina jest indywidualne, serdeczne podejście do klientów, przy czym ambicją każdego z ośrodków jest stworzenie oferty dla całej rodziny: jeśli tata chce wyszaleć się na desce, dzieci w tym czasie mogą skorzystać ze Strefy Aktywnego Pingwina, gdzie pod okiem doświadczonych instruktorów, mogą bezpiecznie stawiać pierwsze kroki na nartach, korzystając ze specjalnie wyprofilowanego stoku zaopatrzonego w taśmowy wyciąg dla milusińskich. Z myślą o dzieciach i całych rodzinach urządzono w Czarnym Groniu Magiczny Ogród, zaś w Krynicy Zdrój i mazurskim Kurzętniku – niesamowite wieże widokowe skonstruowane przez podhalańskich cieśli z drewna akacjowego.

Pomysłodawcą powołania Grupy Pingwina jest przede wszystkim pasjonat sportu, którego życiowym celem stało się zarażanie wszystkich wokół siebie niesłabnącą radością i zamiłowaniem do aktywności na świeżym powietrzu. Wykonawcami tej misji świetni, kochający ten biznes ludzie.

– Wzorce podpatrzone w Alpach i Dolomitach, a po części po prostu autentyczna potrzeba spowodowały, że chcieliśmy tchnąć życie w nasze ośrodki nie tylko w sezonie narciarskim, ale przez okrągły rok – mówi właściciel. – Zimą królują tu narciarze i snowboardziści, zaś latem – pasjonaci jazdy na rowerze, w tym także tej wyczynowej i ekstremalnej.

Sezon nigdy się tu nie kończy!

Temu rytmowi sezonów sportowych podporządkowane jest życie każdego z ośrodków: wraz z nastaniem wiosny gromadzi się wodę opadową, aby zimą oddać ją przyrodzie w postaci zamrożonych drobinek śniegu, konserwuje sprzęt, inwestuje w nowe atrakcje i udogodnienia. Zimą nawet strony internetowe Grupy Pingwina zmieniają szatę, kiedy rowerzyści chowają swe rowery do piwnicy i oddają do naostrzenia narty.

Teraz, mimo że przyroda jeszcze złoci się jesiennymi kolorami, w Grupie Pingwina pełną parą idą przygotowania do sezonu. Mimo, że do obsługi stoku wystawiono najnowszej generacji ratraki a dla narciarzy wybudowano nowe wyciągi zaopatrzone w komfortowe kanapy – cały sprzęt został poddany drobiazgowemu przeglądowi i starannej konserwacji. Na stokach powoli gromadzone są już zapasy świeżego śniegu!

Znajdź nas na mapie!

Ośrodki należące do Grupy Pingwina rozlokowały się w najbardziej strategicznych (czyt.: atrakcyjnych) rejonach górskich i nie tylko górskich. Matecznikiem Grupy Pingwina, w którym rozpoczął się rozwój Grupy jest Czarny Groń – hotel i spa oraz olbrzymi kompleks sportowo – rozrywkowy w Rzykach, w Beskidzie Małym. W Beskidzie Śląskim, w Wiśle, na stromych zboczach szczytu Skolnity (co w gwarze miejscowych górali znaczy „skalisty”), rozlokował się ośrodek o tej samej nazwie. Kasina Ski w Kasinie Wielka to miejsce, z którego można podziwiać przepiękną panoramę Beskidu Wyspowego. Z kolei najbardziej na wschód wysunięty jest ośrodek Słotwiny Arena mieszczący się w Krynicy Zdrój. W tym gronie rodzynkiem jest Kurza Góra na Mazurach.

To klienci są najbardziej wyjątkowi!

Zapytani o to, co jest najbardziej wyjątkowe w ośrodkach Grupy Pingwina, pracownicy zgodnie przyznają, że traktowanie klientów w sposób nie tylko profesjonalny, a serdeczny.

– Wiemy, że przyjeżdżają tu spędzić swój urlop lub wakacje i że jest to dla nich czas wyjątkowy – mówi Janusz Tyszkowski Prezes Zarządu ośrodka Skolnity. – Dlatego chcemy dać im w zamian poczucie wyjątkowości, aby czas spędzony z nami zapadł im głęboko w pamięć i w serce.

Zobacz więcej na: grupapingwina.pl