Malwina Smarzek zagra w Developresie Rzeszów

Malwina Smarzek zagra w Developresie Rzeszów

Malwina Smarzek to jedna z największych gwiazd polskiej siatkówki. Kibice mogli oglądać jej wyczyny w naszej reprezentacji podczas wielu ważnych rozgrywek. Teraz zaszczyci swoją obecnością rzeszowską drużynę. Zawodniczka zdecydowała się zrezygnować z gry w klubie Lokomotiw Kaliningrad. Nie było jednak od razu wiadome, do jakiej drużyny trafi. Niektórzy pasjonaci sportu typowali, że będzie to Radomka Radom albo Chemik Police. Wybór jednak padł na klub z Rzeszowa, więc lokalni kibice naprawdę mają powód do zadowolenia. Od teraz ich ukochanej drużynie zagra jedna z najlepszych zawodniczek w kraju. Czy możemy się więc spodziewać prawdziwych emocji sportowych? Oj tak.

Jak Malwina Smarzek trafiła na Podkarpacie?

To nie będzie jej pierwsza wizyta na Podkarpaciu. Podczas tego sezonu miała już okazję zagrać w hali na Podpromiu, jeszcze w barwach zespołu z Kaliningradu. Był to mecz rozegrany w ramach Ligi Mistrzyń. Przyniósł on zwycięstwo rzeszowiankom, które niestety przegrały rewanż w Kaliningradzie. W wyniku decyzji CEV drużyny rosyjskiego nie będą mogły już zagrać w Lidze Mistrzyń, ale dla Malwiny Smarzek nie musiało to wcale oznaczać końca. Wręcz przeciwnie dziewczyna miała wciąż bardzo dużo zapału i energii, więc szkoda byłoby, aby się zmarnowała. Podjęła więc decyzję o powrocie do polskiej ligi, a więc – jak się można było spodziewać – selekcjonerzy zaczęli się zabijać o nią. Ostatecznie wygrał klub w Rzeszowie, który może się tym niezwykłym zaszczytem pochwalić.

Rzeszowianie dumni z siatkarek

Siatkówka to jeden z tych sportów, którymi Polska naprawdę może się pochwalić, zwłaszcza gdy spojrzymy na wyczyny naszej reprezentacji. Warto jednak zwrócić również uwagę na kondycję poszczególnych drużyn, takich jak właśnie Developres Rzeszów. Ich wielokrotne zwycięstwa i wysokie miejsca w tabeli pokazały, że zarówno siatkarze jak i siatkarki ze stolicy Podkparpacia są urodzonymi zwycięzcami. Trudno więc się dziwić, że drużyna przyciąga do siebie tak wielkie gwiazdy jak Smarzek. Szansa na osiągnięcie kolejnych sukcesów jest więc jeszcze większa niż do tej pory.