Pierwsze obrady Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podkarpackiego w urzędzie marszałkowskim

Pierwsze obrady Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podkarpackiego w urzędzie marszałkowskim

Debiutanckie obrady Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podkarpackiego odbyły się w audytorium urzędu marszałkowskiego, gdzie zazwyczaj spotykają się radni województwa. Spotkanie młodzieży uświetnili swoją obecnością Jerzy Borcz, Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego oraz Władysław Ortyl, marszałek województwa. Dodatkowo wśród gości znalazł się Jacek Magdoń, radny województwa.

Na pierwszych obradach sejmiku młodzieżowego pojawiło się 26 z 33 powołanych dla tej roli młodych delegatów. Początek spotkania upłynął na wręczeniu nominowanych zaświadczeń o wyborze na delegata, które wręczyli wspólnie marszałek Ortyl oraz przewodniczący sejmiku Borcz.

W swym wystąpieniu skierowanym do młodych ludzi, marszałek Ortyl wyraził radość z faktu wystartowania młodzieżowego sejmiku jako ważnego organu doradczego dla samorządu województwa. Marszałek nie tylko pogratulował, ale również podziękował młodym ludziom za ich aktywność społeczną.

„Z całego serca wam gratuluję. Mam nadzieję, że ten sejmik będzie miejscem podjęcia jak najwięcej korzystnych działań i decyzji. Jestem bardzo wdzięczny za tę decyzję” – skomentował marszałek Ortyl.

Ortyl zaznaczył również, jak duży wpływ na przyszły rozwój społeczno-gospodarczy regionu i kraju ma zaangażowanie społeczne młodych ludzi.