Podkarpacki Bazarek: Spotkanie miłośników regionalnych produktów w Rzeszowie

Podkarpacki Bazarek: Spotkanie miłośników regionalnych produktów w Rzeszowie

Podkarpacki Bazarek, który ma miejsce w Parku Papieskim w Rzeszowie, trwa do godziny 14 w sobotę. To miejsce, gdzie można znaleźć bogatą ofertę smakowitych produktów typowych dla regionu. Wśród licznych stoisk znajdują się takie, które oferują tradycyjne wędliny, sery i chleby. Dodatkowo, dostępne są także różnego rodzaju przetwory oraz wiele różnorodnych słodkości. Miłośnicy zdrowego jedzenia na pewno ucieszą się z dużej ilości świeżych i suszonych owoców oraz warzyw. Na bazarku można również zakupić wiązanki na zbliżające się Wszystkich Świętych. Wyroby z wikliny oraz hand-made rękodzieła, takie jak obrazy, serwety czy obrusy, cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Poszczególni wystawcy i sprzedawcy mają przydzielone stanowiska w okolicy parkingu przy Parku Papieskim od strony alei Armii Krajowej. Miejsce to przyciąga zarówno liczną grupę sprzedawców, jak i kupujących.

Bazarek jest miejscem, gdzie kuszą nas pyszne, regionalne produkty. Dziś można tu znaleźć tradycyjne wędliny, sery, chleby oraz ciasta. Przetwory takie jak powidła, dżemy czy soki również są dostępne. Słodkości, świeże i suszone owoce oraz warzywa nie brakują. Można tu również znaleźć wiązanki na Wszystkich Świętych. Wyroby z wikliny oraz rękodzieło w postaci obrazów, serwetek, obrusów cieszą się dużym zainteresowaniem.

W ramach porozumienia z dyrekcją hipermarketu E. Leclerc, klienci bazarku mają możliwość pozostawienia swoich samochodów na parkingu sklepu. Aby dotrzeć do bazarku, wystarczy przejść przez aleję Armii Krajowej. Strażnicy miejscy czuwają nad porządkiem i bezpieczeństwem.