Ruszył proces Jessici i Sebastiana

Ruszył proces Jessici i Sebastiana

Przemyśl. Rozpoczął się proces dwójki nastolatków – 18 letniej Jessici i 19 letniego Sebastiana. Młodzi ludzie podejrzani są o to, że zamordowali 38-letniego mężczyznę.

Atak siekierą w Słonnem

Jak informuje Super Express, proces nastolatków rozpoczął się 10 września. Pomimo tego, że wcześniej zarówno Jessica, jak i Sebastian przyznali się do zarzucanych im czynów, podczas procesu nie zgodzili się odpowiadać na pytania osób innych, jak ich obrońcy.

Przypomnijmy – do całej sytuacji doszło w Słonnem, w kwietniu zeszłego roku. Podczas imprezy (na której pito alkohol) w domu konkubenta matki Jessici jeden z gości miał wulgarnie zwracać się do dziewczyny – było to właśnie poszkodowany 38 latek. Sytuacja ta sprowokowała Sebastiana do złapania za siekierę, a Jessica miała nakłaniać go do zabójstwa.

Chłopak zadał mężczyźnie aż 38 ciosów siekierą, doprowadzając tym samym do jego zgonu. Gdy nastolatkowie zrozumieli, że ich ofiara nie żyje, postanowili podrzucić ciało pod dom jej rodziców.

Choć podczas rozprawy młodzi ludzie niejednokrotnie przepraszali, na ich twarzach nie widać było ani grama skruchy. Za popełnione przestępstwo grozi im nawet 25 lat pozbawienia wolności.