Tragiczny wypadek na Podkarpaciu: Dwoje mężczyzn utonęło w Rudnej Małej

Tragiczny wypadek na Podkarpaciu: Dwoje mężczyzn utonęło w Rudnej Małej

Jedno z ostatnich tragicznych wydarzeń, które wstrząsnęły społecznością Podkarpacia, to utonięcie dwóch mężczyzn w Rudnej Małej. Tę smutną wiadomość przekazała Interii rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji (KMP) w Rzeszowie. Ofiarami tego tragicznego zdarzenia okazali się 37- i 42- letni mieszkańcy Rzeszowa. Sytuację skomplikowała fakt, że obaj zniknęli pod wodą, co natychmiast spowodowało alarmowanie odpowiednich służb. Wszystkie starania o ratunek okazały się jednak bezskuteczne, ze względu na nadmierną mętność wody. Na miejsce tragedii wezwano prokuratora.

Całe zdarzenie rozegrało się w piątkowe popołudnie, kiedy to funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o dwóch osobach zaginionych pod powierzchnią zbiornika wodnego w Rudnej Małej. Jak wynika ze zgromadzonych informacji, najpierw do wody wszedł jeden z mężczyzn, a tuż po nim drugi. – To właśnie oni, dwaj mieszkańcy Rzeszowa w wieku 37 i 42 lat, byli tymi, których nie udało się uratować – poinformowała asp. sztab. Magdalena Żuk z KMP w Rzeszowie w rozmowie z Interią. Pomimo intensywnych prób ratunkowych, mętność wody przekreśliła wszelkie szanse na odnalezienie ich żywych. Strażacy wydobyli ciała z wody, a śmierć obu mężczyzn stwierdził przybyły na miejsce zespół pogotowia ratunkowego.

Żuk dodała także, że tożsamość ofiar została potwierdzona przez innych ludzi przebywających w pobliżu zbiornika wodnego. Wszystkie te informacje zostały natychmiast przekazane prokuratorowi z Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie. Jego przyjazd na miejsce zdarzenia opóźnił się jednak ze względu na inne czynności, które musiał prowadzić. Jest bardzo prawdopodobne, że po dojeździe na miejsce prokurator podejmie decyzję o przeprowadzeniu sekcji zwłok obu zmarłych mężczyzn.