Udaremnione próby przemytu na Podkarpaciu: zatrzymano luksusowy samochód i trefną naczepę

Udaremnione próby przemytu na Podkarpaciu: zatrzymano luksusowy samochód i trefną naczepę

Działając z pełnym zaangażowaniem, straż graniczna stacjonująca w placówce w Medyce na Podkarpaciu ujawniła nielegalną naczepę. Do tej udanej operacji znacząco przyczynili się też śledczy z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej (BiOSG), którzy wspierali akcję zatrzymania luksusowego pojazdu marki Mercedes.

Na początek września, dokładnie 31 sierpnia, zgłosił się do kontroli w punkcie granicznym w Medyce 31-letni obywatel Ukrainy. Ten mężczyzna chciał opuścić terytorium Polski, poruszając się zestawem ciężarowym. W momencie przeprowadzania kontroli legalności pochodzenia naczepy, funkcjonariusze odkryli manipulacje w numerze VIN. W rezultacie naczepa o wartości rynkowej 50 tys. zł została zatrzymana, a jej kierowca przesłuchany jako świadek. Obecnie dalsze działania w tej sprawie prowadzi specjalistyczny zespół Straży Granicznej z Medyki. Przeprowadzone zostanie również dogłębne badanie naczepy.

Kolejne sukcesy to efekt kooperacji między śledczymi z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej a Wydziałem ds. Przestępczości Samochodowej Komendy Stołecznej Policji. Dzień wcześniej, 30 sierpnia, policyjne służby we Francji zatrzymały Mercedes GLE 300 D 4MATIK na południu kraju. Ten luksusowy samochód wyprodukowany w roku 2023 jest wartościowy – jego cena wynosi około 360 tys. zł. Kluczowe okazały się informacje przekazywane przez strażników granicznych z BiOSG, którzy blisko współpracowali nad tą sprawą z Komendą Stołeczną Policji. Na podstawie tych informacji francuskie służby zdołały przechwycić mercedesa, ukrytego na obszarze osiedla mieszkaniowego. Kwestią zwrotu pojazdu, który został bezprawnie przywłaszczony przez polską firmę leasingową, zajmą się francuskie służby.