Apklan Resovia ma nowego zawodnika

Apklan Resovia ma nowego zawodnika

Apklan Resovia ma nowego zawodnika

Apklan Resovia ma nowego zawodnika, a jest nim Bojan Gvozdenović z Chorwacji. Ten 22-letni piłkarz podpisał roczną umowę z klubem, ale są plany przedłużenia jej także na kolejny sezon. Gvozdenović będzie grał na pozycji prawego obrońcy. Możliwe też, że będzie grał w lewej obronie lub jako pomocnik.

Do tej pory 22-latek grał w chorwackiej ekstraklasie, w drużynie NK BSK Bijelo Brdo. W ciągu ostatnio sezonu zagrał 29 meczów, podczas których trafił 5 bramek.

– To dla mnie pierwsze zetknięcie z polską piłką nożną. Jestem bardzo zadowolony z tego, że będę reprezentował barwy Resovii. Jestem także pod wrażeniem samego miasta. Bardzo podoba mi się jego zabytkowa część – mówi Bojan Gvozdenović, którego słowa wypowiedź możemy znaleźć na oficjalnej stronie klubu.

CKWS Resovia Rzeszów

Resovia to klub sportowy, który prowadzi takie sekcje jak piłka nożna czy siatkówka. W piłce nożnej jej odwiecznym rywalem jest Stal Rzeszów, której stadion znajduje się przy ulicy Hetmańskiej. Od wielu lat między mieszkańcami Rzeszowa toczą się dość poważne spory w kwestii tego, kto jakiej drużynie kibicuje. Dochodzi z tego powodu do częstych bójek i innych incydentów.

Sami piłkarze jednak nie wdają się w takie spory i starają się skupić jedynie na sporcie. W tym momencie drużyna gra w I lidze, co stawia ją ponad piłkarzami Stali.