Budowa mostów rowerowych na Wisłoku

Budowa mostów rowerowych na Wisłoku

Dobra wiadomość dla wszystkich osób, które lubią jeździć rowerem – rozpocznie się budowa mostów rowerowych na Wisłoku. Gdyby komuś zależało na dokładniejszych informacjach – początek budowy ma mieć miejsce już niedługo, bo w ciągu dwóch tygodni.

Co można powiedzieć o planach?

Skupiając się już na planach – lokalizacje to zapora, most Narutowicza i most Lwowski. Warto też pamiętać, że wszystkie umowy są podpisane. Jeżeli nie pojawią się żadne przeszkody, prace powinny zakończyć się w sierpniu przyszłego roku.

Odnosząc się do szczegółów, pasy dla rowerzystów powstaną przy mostach. Budowę kładek rowerowych można określić jako odpowiedź na pojawiające się oczekiwania – rowerzyści chcieli, aby domknięto układ dróg rowerowych (zresztą wystarczy zwrócić uwagę na to, co się dzieje).

Największy koszt wiąże się z kładką przy zaporze – 4,38 mln zł. Kładka wzdłuż mostu Narutowicza będzie kosztować 3,8 mln zł. Warto też przy okazji dodać, że obie kładki wykona firma z Tarnobrzega. Koszt ostatniej to 2,87 mln zł (przetarg wygrała firma z Warszawy).