Koronawirus w podstawówce. Nie będzie zdalnego nauczania?

Koronawirus w podstawówce. Nie będzie zdalnego nauczania?

Ksiądz, który uczy religii w jednej ze szkół w Hyżnem otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Uczniowie – póki co – nie przechodzą jednak na zdalne nauczanie.

Koronawirus w podstawówce

Informację o braku wprowadzenia zajęć zdalnych potwierdza dyrektorka placówki. Tłumaczy, że rozwiązanie to ma charakter tymczasowy. Uczniowie i nauczyciele zostali poinstruowani, na jakie objawy koronawirusa powinni zwracać szczególną uwagę. Jeśli wśród ciała pedagogicznego lub uczniów zostanie wykryty kolejny przypadek zakażenia nowym koronawirusem z Wuhan, praca szkoły zostanie wstrzymana.

Jak tłumaczy dyrektorka, tak luźne potrakktowanie sprawy związane jest z faktem, że przez ostatnie kilka dni ksiądz nie miał kontaktu z żadnym uczniem, a ani jeden z uczniów nie zgłosił niepokojących objawów. Ksiądz pozytywny wynik odebrał bowiem dnia 23 września, lecz ostatnie zajęcia w szkole prowadził niemal tydzień wcześniej. Dyrekcja zapewnia, że Szkole Podstawowej im. gen. Władysława Sikorskiego w Hyżnem zależy na dobru i zdrowiu jej podopiecznyh, a w przypadku wykrycia kolejnych przypadków koronawirusa podjęte zostaną ostrzejsze kroki.