Castorama w Rzeszowie się przeprowadza

Castorama w Rzeszowie się przeprowadza

Castorama w Rzeszowie wkrótce w nowym miejscu

Większość mieszkańców Rzeszowa kojarzy Castoramę, która znajduje się przy ul. Rejtana. Dowiadujemy się jednak, że market ten przeniesie się niedługo do innego budynku. Okazuje się, że wcale ta przeprowadzka nie będzie tak daleka. Nowy sklep ma powstać zaledwie kilka kroków dalej. Otóż chodzi to budynek dawnego Tesco.

Co się stało z Tesco w Rzeszowie?

Nie tak dawno temu w Rzeszowie zamknięto hipermarket Tesco Extra. Było to duże zdziwienie dla rzeszowian, gdyż hipermarket ten znajdował się w mieście przez bardzo wiele lat. Kojarzył się on w dużej mierze z okolicą, w której się znajdował. Każdy sklep, punkt usługowy czy inny budynek, znajdujący się tam, można było określić jako „koło Tesco” albo „niedaleko Tesco”.

Mimo że dzisiaj nie ma tam już Tesco, to najprawdopodobniej mieszkańcy wciąż będą używać tego określenia. Ewentualnie zaczną dodawać przymiotnik „dawny”. Nie będą więc już mówili o parkingu pod Tesco ale o parkingu pod dawnym Tesco. Szkoła jazdy znajdująca się po sąsiedzku nie jest już szkołą jazdy koło Tesco tylko szkołą jazdy koło dawnego Tesco.

Dawnego Tesco już nie ma

Czy teraz wszystkie miejsca będą nazywane miejscami koło Castoramy? Bardzo możliwe, że mieszkańcy jednak się do tego przyzwyczają i zapomną już o hipermarkecie, który dawniej tam się znajdował. Dla rzeszowian oglądanie tak dużego pustego budynku może faktycznie przynosić pewne uczucie pustki.

Swego czasu był to jeden z największych sklepów w Rzeszowie, gdzie zjeżdżali się mieszkańcy ze wszystkich dzielnic. Również osoby pochodzące z okolicznych wsi przyjeżdżali tam po większe zakupy. Parking więc cały czas był pełny, a kolejki w sklepie długie. Mimo że kas było kilkanaście.

Przez długi czas nie było wiadomo, co się stanie z tym budynkiem. Do kogo będzie należał, ani co będzie można w nim zrobić. Dziś już wiemy, że budynek będzie należał do Castoramy. Najprawdopodobniej ta sieć sklepów nie będzie przyciągać aż tak wielu osób jak hipermarket, ale nic nie wiadomo. Możemy jedynie trzymać kciuki, aby Castorama wykorzystała swoją szansę.

Kiedy powstanie nowa Castorama w Rzeszowie?

Nie znamy jeszcze konkretnej daty otwarcia nowego sklepu, ale już pojawiają się spekulacje. Podobne sklep ma być czynny już na początku kwietnia bieżącego roku. Do tego czasu cały asortyment ma się przenieść z poprzedniego budynku. Data otwarcia to nie jest jedyna niewiadoma. Nie wiemy jeszcze, kto będzie nabywcą.