Wypadek autokaru pod Przemyślem – 5 osób nie żyje

Wypadek autokaru pod Przemyślem – 5 osób nie żyje

Wypadek autokaru

Wypadek autokaru – Pod Przemyślem miało dzisiaj miejsce naprawdę tragiczne zdarzenie. Autokar, którym jechało 57 Ukraińców, uległ wypadkowi. W wyniku wypadku nie żyje 5 osób, a 39 pasażerów wymaga hospitalizacji. Zdarzenie miało miejsce na autostradzie A4 tuż pod Przemyślem. Okazuje się, że autokar przebił się przez osłonę energochłonną i spadł ze skarpy. W tym momencie kierowca był bezsilny.

Szybka interwencja

Na szczęście możliwa była szybka interwencja służb porządkowych. Na miejscu szybko znalazła się policja, a także straż pożarna. Dzięki sprawnie przeprowadzonym procedurom udało się udzielić pomocy wszystkim rannym, a także postawić autokar na koła. Niestety bardzo smutną wiadomością jest 5 zgonów. Wyrażamy w związku z tym wielkie współczucie dla rodzin ofiar.

Wypadek autokaru a niezbędne procedury

Autostradę oczywiście zamknięto. Kiedy dochodzi do tak poważnego zdarzenia, zawsze blokuje się ruch uliczny. Jest to niezbędne, aby móc podjąć wszelkie czynności. Dotyczy to zabezpieczenia zwłok ofiar śmiertelnych, jak i przewiezienie rannych w bezpieczne miejsce. Również w takich przypadkach trzeba zająć się pojazdem i posprzątać jezdnie. Jest to więc bardzo dużo intensywnych czynności, które wymagają czasu. Ruchem ulicznym kierują więc wtedy policjanci.

Wypadki samochodowe – statystyki

Wypadki drogowe są niestety nieuniknione. Nie da się ich wyeliminować całkowicie, gdyż wiele z nich nie zależy od woli kierowcy. Czasami winny jest stan nawierzchni, innym razem warunki pogodowe. Nawet jeśli podejmujemy wszystkie konieczne środki ostrożności, to nadal pojawia się ryzyko, że przytrafi nam się wypadek.

W samej Polsce co roku odnotowuje się ok 30 tys. wypadków. Liczba osób, które ponoszą się śmierć w wypadkach waha się miedzy 2000 a 3000. To nadal dosyć dużo, choć podejmuje się wiele kroków, mających na celu zminimalizowanie tego zjawiska. Między innymi remontuje się drogi, zwłaszcza w miejscach, gdzie często do wypadków dochodzi. Montowanie lepszej sygnalizacji świetlnej i przebudowa ulic to również ważne kroki w zapobieganiu wypadkom. Zwłaszcza tym śmiertelnym.