Czas na nowy basen w Rzeszowie

Czas na nowy basen w Rzeszowie

Ulica Matuszczaka w Rzeszowie to miejsce, gdzie kiedyś znajdował się basen. Teraz właściwie można mówić o pozostałościach basenu i pracach rozbiórkowych. Pracach, które mają sprawić, że miasto doczeka się nowego basenu.

Jaki jest cel?

Najkrócej mówiąc, celem jest budowa nowoczesnego basenu. Można nawet powiedzieć, że ma powstać basen, który ściągnie do Rzeszowa kadrę olimpijską. Czy tak rzeczywiście się stanie, to już oddzielna sprawa.

Warto również dodać, że cała historia miała swój początek w zeszłym roku. W ubiegłym roku stary basen został w pewnym stopniu zburzony i wykonawca przystąpił do budowy nowego obiektu. Pojawił się tylko jeden problem – wolne tempo prac (co w konsekwencji przełożyło się na rozwiązanie umowy).

Skupiając się już tylko na nowym basenie – prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku. Pozostaje mieć nadzieję, że tak się stanie, pływalnia ma służyć wszystkim mieszkańcom Rzeszowa (z tym że głównymi użytkownikami mają być skoczkowie Stali Rzeszów). Przewidywany koniec prac to maj 2022 roku.