Dramatyczna interwencja straży pożarnej w Jaśle: Zawalony dach stodoły przygniótł zwierzęta

Dramatyczna interwencja straży pożarnej w Jaśle: Zawalony dach stodoły przygniótł zwierzęta

W niedzielny wieczór, dokładnie 10 grudnia, strażacy z Jasła otrzymali niecodzienne zgłoszenie. Po godzinie 20:00 nadeszła informacja o tragicznym zdarzeniu – dach drewnianej stodoły uległ zawaleniu prawdopodobnie pod ciężarem nagromadzonego śniegu, spadając na bezbronne zwierzęta gospodarskie znajdujące się wewnątrz budynku. Reakcja służb była natychmiastowa – do miejsca wypadku skierowano liczne jednostki straży pożarnej.

Nieszczęśliwe zdarzenie miało miejsce na prywatnej posesji zlokalizowanej przy ulicy Laskowej, w małej miejscowości Kołaczyce, leżącej w powiecie jasielskim.

Szczegółowe informacje na temat sytuacji przekazał portal Jasło.info. Okazało się, że drewniany budynek miał dwie wydzielone sekcje – mieszkalną oraz inwentarzową. To właśnie w tej drugiej części doszło do załamania konstrukcji dachu. Szybka reakcja straży pożarnej pozwoliła na ewakuację większości zwierząt. Jednak jedna z krów nie miała tyle szczęścia – została przygnieciona przez zawalone elementy konstrukcji i potrzebowała pomocy weterynarza.

Na miejscu zdarzenia działało kilka jednostek straży pożarnej – Państwowej Straży Pożarnej z Jasła, Ochotniczej Straży Pożarnej Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego z Kołaczyc, Warzyc i Kłodawy, a także jednostka OSP z Nawsi Kołaczyckiego.