Wtorkowe zatwierdzenie budżetu Rzeszowa na nowy rok przekracza 2 miliardy złotych

Wtorkowe zatwierdzenie budżetu Rzeszowa na nowy rok przekracza 2 miliardy złotych

Podczas wtorkowego spotkania Rady Miasta Rzeszowa, zatwierdzono budżet na nadchodzący rok. Przewiduje on kwotę przekraczającą 2 miliardy złotych dla stolicy Podkarpacia. Dokument zawiera istotny punkt dotyczący funduszy przeznaczonych na inwestycje – kwota ta wynosi blisko 320 milionów złotych.

Zanim rozpoczęto omawianie szczegółów planu budżetowego, prezydent Rzeszowa, Konrad Fijołek, odniósł się do wydarzeń, które miały miejsce w Sejmie dzień wcześniej, czyli w poniedziałek.

Fijołek wyraził swoje oczekiwania i nadzieje związane z przyszłością samorządów, mówiąc: „Po ciemności zawsze nadchodzi świt, a to dotyczy również samorządów. W ostatnich latach Rzeszów znacząco odczuł skutki zmian w polityce fiskalnej państwa. Mamy nadzieję, że teraz przychodzi czas, gdy dochody bieżące i udziały w podatkach – są to fundamenty działania samorządów – wrócą do tego, co zostało ustalone w ramach kompetencji i przepisów finansowych naszego kraju”.

Prezydent Rzeszowa w swojej ocenie podkreślił również, że dwa ostatnie budżety były niezwykle skomplikowane i wymagały strategicznego planowania, aby jak najlepiej poradzić sobie z kryzysem.