Fundamenty dawnej fabryki znalezione przy ul. Fredry

Fundamenty dawnej fabryki znalezione przy ul. Fredry

Fundamenty dawnej fabryki znalezione przy ul. Fredry

Fundamenty dawnej fabryki zostały znalezione przy ul. Fredry. W miejscu tym prowadzi się obecnie prace drogowe, które wymagały zrobienia dość dużych wykopów. Pod ziemią znaleziono elementy dawnego zabudowania. Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków informuje, że jest to pozostałość po dawnej Fabryce Cukierków „ALIMA”.

– Fundamenty, najprawdopodobniej z okresu międzywojennego, zostały odkopane w dwóch miejscach. Pierwsze wykopaliska znajdują się na ul. Fredry w obrębie przychodni SP ZOZ nr 2, na obszarze ok. 1 tys. m kw. Trwają badania nad ustaleniem, co to za pozostałości. – mówi Monika Konopka w rozmowie z redakcją czasopisma „Nowiny”.

Od jakiegoś czasu na ulicach Głowackiego, Śniadeckich, Orzeszkowej, Fredry i Styki trwają remonty drogowe. Jest to jedna z większych inwestycji dotyczących przebudowy dróg, jakie miały miejsce w ostatnich latach w Rzeszowie. Celem jest rozbudowa dróg oraz stworzenie nowych ścieżek rowerowych i pieszo-rowerowych. Ich łączna długość ma wynieść 950 m.

Historia fabryki ALIMA

Historia tej fabryki sięga roku 1968. Wtedy to rozpoczęła się produkcja soczków BOBO FRUT, które znają wszystkie mamy. W 1992 roku jednak firmę tę przejęła spółka Gerber, a tę z kolei przejęło Nestle w 2007 r. 

Ważne odkrycia w Rzeszowie

Wykopaliska w Rzeszowie już nie raz przyniosły bardzo ciekawe efekty. Nie tak dawno temu znaleziono tam na przykład pozostałości o tzw. Bramie Sandomierskiej. Miała być ona głównym punktem wjazdowym do miasta. To w jej obrębie miały się znajdować ważne urzędy i to przez nią trzeba było przejść, aby dostać się do miasta. Jej pozostałości znaleziono podczas prac w okolicach ul. Grunwaldzkiej, czyli w ścisłym centrum Rzeszowa.