Grzegorz Braun wykluczony z debaty. O co poszło?

Grzegorz Braun wykluczony z debaty. O co poszło?

Grzegorz Braun wykluczony z debaty. O co poszło?

Grzegorz Braun, obecnie poseł na sejm, kandyduje na urząd prezydenta Rzeszowa. W związku z tym bierze udział w debatach i różnymi sposobami przedstawia swój program mieszkańców. Ostatnio jednak pojawił się pewien incydent w związku z jego udziałem, który miał miejsce na antenie Radia Zet. Podczas debaty prezydenckiej prowadzący wyprosił posła, a właściwie „wyłączył” go, gdyż uczestnicy nie spotykali się osobiście. Dyskusję prowadzono na odległość, więc pożegnanie się wymagały jedynie odłączenia niechcianego uczestnika.

Grzegorz Braun. Dlaczego Andrzej Stankiewicz go wyprosił?

Andrzej Stankiewicz, gospodarz programu „7. Dzień Tygodnia w Radiu ZET”, zdecydował w pewnym momencie wykluczyć posła Brauna z debaty. Chodziło o dobór słów, który nie spodobał się prowadzącego. W pewnym momencie upomniał on posła, gdy ten w kontekście społeczności LGBT użył określenia „dewiacje”. Zapowiedział, że jeśli jeszcze raz padną podobne słowa, to konieczne będzie rozstanie się. Temat „dewiacji” się nie pojawił, ale polityk podpadł czym innym. Otóż nazwał on ministra Niedzielskiego „szkolonym psychopatom”. Wtedy prowadzący przerwał wypowiedź i po prostu wyłączył uczestnika z debaty. Na sam koniec Grzegorz Braun zdążył powiedzieć tylko, że Stankiewicz sam sobie wystawia świadectwo.

Wybory w Rzeszowie już 13 czerwca

Już 13 czerwca odbędą się przedterminowe wybory w Rzeszowie, gdzie będzie można wybrać jednego z czterech kandydatów. Konieczność przeprowadzenia takich wyborów wiąże się ze stanem zdrowia Tadeusza Ferenca, dotychczasowego prezydenta. Sam przyznaje, że nie jest w stanie już dłużej piastować tego urzędu.
Wyraził on jednak poparcie dla Marcina Warchoła, który startuje jako kandydat niezależny. Jest to dziwne, gdyż Tadeusz Ferenc od wielu lat należą do SLD, co by sugerowało, że powinien poprzeć kandydata Lewicy. Takim kandydatem jest Konrad Fijołek, który de facto ma też poparcie PSL-u, Platformy Obywatelskiej i Polski2050 Szymona Hołowni. Mimo to nie zdobył on przychylności Ferenca.

Kandydaci na urząd prezydenta Rzeszowa

Kim są kandydacie na urząd prezydenta Rzeszowa? Wspomniany już Marcin Warchoł jest z wykształcenia adwokatem oraz doktorem habilitowanym nauk prawnych. Jest członkiem Solidarnej Polski, która wspólnie z PiS-em i Porozumieniem tworzy koalicję rządzącą. Mimo to nie jest on kandydatem promowanym przez rząd, gdyż ten przywilej przypadł Ewie Leniart, obecnej wojewodzie podkarpackiej. Na spotkanie z nią przyjeżdżali do Rzeszowa chociażby minister Gliński i premier Morawiecki. Następnym Kandydatem jest Konrad Fijołek, który zdobył poparcie prawie wszystkich partii opozycyjnych. Jedyną, która go nie poparła jest konfederacja. Powód jest prosty – ma ona już swojego kandydata, jakim jest Grzegorz Braun.

Każdy z tych kandydatów ma swój własny program i nowe ciekawe propozycje dla mieszkańców. Wśród nich możemy znaleźć chociażby projekty budowy dróg, parków czy basenów. Aby samemu ocenić sytuację, najlepiej osobiście zapoznać się z programami poszczególnych kandydatów i wybrać zgodnie z własnym sumieniem.