Gwałcił córkę przez ponad 20 lat. Ile mu grozi?

Gwałcił córkę przez ponad 20 lat. Ile mu grozi?

32-letnia mieszkanka Argentyny przez ponad 20 lat swojego życia była więziona i gwałcona przez własnego ojca. 57-letni Hugo Victor trafił w ręce wymiaru sprawiedliwości. Mężczyzna został okrzyknięty w mediach mianem „argentyńskiego Fritzla”. Grozi mu do 35 lat więzienia.

Gehenna młodej kobiety

Pochodząca z Argentyny, 32-letnia Natali, przez 23 lata była więziona i gwałcona. Oprawcą był jej własny ojciec, któremu kobieta urodziła czworo dzieci. Hugo Victor przebywa obecnie w areszcie. Mężczyzna zaczął wykorzystywać seksualnie swoją córkę, gdy ta miała zaledwie osiem lat. W wieku dziewięciu lat została po raz pierwszy zgwałcona przez ojca. Do chwili, w której cała sprawa wyszła na jaw, Natali była poniżana, gwałcona, bita i zastraszana – ojciec niejednokrotnie miał jej grozić bronią. Gdy zaś urodziły się dzieci, szantażował kobietę, że zrobi im krzywdę. Dodatkowo, jak wyjawiła ofiara, gdy sprawa została ujawniona, zaczęła być zastraszana także przez rodzeństwo swojego ojca, żądające od niej wycofania zeznań.

„Argentyński Fritzl” ujęty

Ofiara dopiero niedawno odważyła się zgłosić całą sprawę policji. Funkcjonariusze, którzy przybyli pod wskazany przez Natalię adres, znaleźli tam dwoje uwięzionych dzieci oraz dwa rewolwery, którymi Victor zastraszał córkę. Kobieta przyznała, że przez wszystkie te lata bała się wyjawić komukolwiek prawdę, ponieważ obawiała się o życie swoje i swoich dzieci, które znajdują się obecnie w wieku 11, 13, 17 i 19 lat. Śledczy zlecili badania DNA na ustalenie ojcostwa. 57-latek usłyszał zarzuty wykorzystywania seksualnego, zniewalania, zastraszania, a także nielegalnego posiadania broni. Mężczyzna odmówił składania zeznań. Zgodnie z argentyńskim prawe, grozi mu kara do 35 lat więzienia.