Wieżowiec na Bulwarach w Rzeszowie? Jest plan!

Wieżowiec na Bulwarach w Rzeszowie? Jest plan!

Możliwe, że już niedługo na Bulwarach w Rzeszowie wzniesiony zostanie 160-metrowy wieżowiec, stanowiący wielousługowy kompleks. Inwestycja, choć wydaje się wysoce atrakcyjna, nie podoba się wszystkim mieszkańcom miasta. Proces wydania decyzji o warunkach zabudowy, jest obecnie zawieszony.

Nowoczesny wieżowiec w Rzeszowie

Jakiś czas temu, nieopodal Bulwarów rzeszowskich, pojawiło się ogłoszenie informujące o planowanej w okolicy inwestycji. Dotyczy ona budowy 160-metrowego wieżowca, który stanowić będzie wielousługowy kompleks. Na terenie obiektu funkcjonować miałyby: hotel, spa, restauracje oraz sklepy. Pod nim znajdowałby się natomiast podziemny parking. Budynek zgodnie z planem liczyć ma 50 pięter, choć pierwotnie miało być ich 10. Władze Rzeszowa potwierdzają, że taka inwestycja jest faktycznie rozważania, aczkolwiek wcale nie jest to świeża sprawa. Inwestor, którym jest firma FullFarb, po raz pierwszy wystąpił o pozwolenie na budowę przeszło ponad 10 lat temu. Mimo iż takową otrzymał, prac nie rozpoczęto, a pozwolenie wygasło. W ubiegłym roku inwestor wystąpił o nie ponownie. Sprawa utknęła jednak w martwym punkcie.

Mieszkańcy niezadowoleni, choć inwestycja stoi w miejscu

Wielu mieszkańcom Rzeszowa pomysł budowy wieżowca w okolicy Bulwarów nie przypadł zbytnio do gustu. Często padający argument „przeciw” inwestycji wiąże się z zajęciem przez inwestora cennego terenu rekreacyjnego, co spowodować może gromadzenie się jeszcze większych tłumów na Bulwarach. Urzędnicy uspokajają jednak, że do rozpoczęcia budowy jest jeszcze długa droga, przy czym pozwolenie na nią nie zostało jeszcze przesądzone. Miasto zawiesiło bowiem postępowanie, oczekując na uchwalenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, odnoszącego się do terenu, na którym planowana jest inwestycja. Od orzeczenia o przeznaczeniu tego obszaru, zależeć będzie jej dalszy los.