Nie żyje były prezydent Rzeszowa

Nie żyje były prezydent Rzeszowa

W wieku 82 lat odszedł były prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc. Był on jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci w mieście, między innymi dzięki jego zaangażowaniu w wiele inicjatyw. Zawsze pojawiał się na najważniejszych publicznych wydarzeniach takich otwarcia sezonów sportowych.

Wieloletni prezydent

Pod względem długości piastowania urzędu Tadeusz Ferenc jest fenomenem. Zajmował to ważne stanowisko przez ponad 2 kadencje i jak się okazuje, mieszkańcom bardzo to odpowiadało. Przy każdych wyborach w ostatnich dekadach głosowało na niego bardzo dużo rzeszowian.

Wybory na prezydenta miasta nieco się różnią od wyborów ogólnokrajowych. Lokalni mieszkańcy bardzo często mają swoje własne sympatie do poszczególnych polityków z ich otoczenia. Nie mają więc problemu z tym, aby ich głosy trafiały ciągle w to samo miejsce. Zwłaszcza kiedy widzą efekty.

Czy obecny prezydent dobrze wypełnia lukę po poprzedniku?

Obecnym prezydentem jest pochodzący z tej samej partii Konrad Fijołek. Za jego sukces w lokalnych wyborach z pewnością odpowiadało poparcie większości opozycji parlamentarnej. Jego stosunkowo młody wiek i pozytywne nastawienie przyciągają wiele osób, które widzą w nim właściwego człowieka na właściwym miejscu.

Po więcej informacji z Rzeszowa zajrzyj na rzeszowinfo.pl.