Podkarpacka piłka nożna: fakty i wiadomości

Podkarpacka piłka nożna: fakty i wiadomości

W tym artykule porozmawiamy o klubach piłkarskich z Podkarpacia – jakie są najlepsze z nich, jak sukcesy odniosły w przeszłości i jakie są ich perspektywy na przyszłość. Sprawdzimy też, czy jakiś klub grający w niższych ligach na Podkarpaciu ma ambicje i perspektywy na szybki rozwój. Z pewnością podkarpacka piłka nożna wielu z nas kojarzy się po prostu ze Stalą Mielec. To najbardziej znany i utytułowany klub z naszego regionu. O ile nie można z tym polemizować to w tym tekście postaramy się wspomnieć także o innych, mniej znanych drużynach. Zapraszamy serdecznie.

Podkarpacka piłka nożna live – gdzie śledzić mecze naszych drużyn?

Na wstępie warto powiedzieć, gdzie można śledzić mecze naszych drużyn w telewizji. O ile w przypadku Stali Mielec czy Resovii Rzeszów jest to dość łatwe, to biorąc pod uwagę, że niektóre kluby występują w niskich ligach to obejrzenie gdzieś ich meczów jest prawie niemożliwe. Czasem podkarpacka piłka nożna live dostępna jest w lokalnej telewizji, czyli TVP3 Rzeszów. Jeśli jej tam nie, to na podkarpacka piłka nożna facebook znajdziesz informacje o tym, gdzie dana drużyna udostępnia swoje mecze w Internecie.

Powyższa sytuacja nie dotyczy dwóch najlepszych klubów w regionie. Jeśli interesuje Cię piłka nożna zakłady bukmacherskie online czy obstawianie meczów na żywo to jesteś w relatywnie dobrej sytuacji. Możesz bowiem oglądać Stali Mielec na poziomie ekstraklasy w Ekstraklasa TV, w telewizji CANAL+ lub CANAL+ online. Transmitowane na żywo jest każde spotkanie drużyny z Mielca Kibice pierwszoligowych klubów jak Stal Rzeszów czy Resovia Rzeszów mają dwie możliwości oglądania meczów Fortuna 1 Ligi. Fani mogą zakupić pakiet Polsat Box Go Sport i oglądać mecze w Internecie lub serwisie VOD na telewizorze lub w telewizji TVP Sport. Jeśli chodzi o tą drugą opcję to możliwości są raczej ograniczone – TVP nie pokazuje wszystkich spotkań 1 Ligi na swojej antenie a tylko najlepsze spotkania. Jeśli więc Stal lub Resovia mierzą się z najlepszymi drużynami, to jest szansa obejrzeć ich pojedynki w TVP Sport.

Jakie kluby piłkarskie są na Podkarpaciu?

Bez żadnych wątpliwości podkarpacka piłka nożna w ostatnich latach mocno się rozwija. Jeden z klubów gra na najwyższym poziomie rozgrywek, czyli w PKO BP Ekstraklasie, natomiast dwa klub grają na jej zapleczu, czyli w pierwszej lidze. Poza tym, jest mnóstwo klubów z niższych lig, które mają obiecujące składy i spore budżety. Poniżej omówimy dla Ciebie najlepsze kluby piłkarskie na Podkarpaciu.

Stal Mielec – najbardziej utytułowany klub z Podkarpacia

Bez wątpienia najbardziej utytułowanym klubem piłkarskim z Podkarpacia jest Stal Mielec. To dzięki niemu podkarpacka piłka nożna jest znana w całej Polsce, bowiem Stal ma na swoim koncie aż dwa mistrzostwa Polski. Ponadto klub doszedł aż do ćwierćfinału Pucharu UEFA w 1976 roku. Największe sukcesy klubu miały miejsce w latach 70tych i 80tych.

Obecnie klub nie jest już dominującą siłą w polskiej piłce. W latach od 1996 do 1997 nastąpił upadek klubu z powodu beznadziejnej sytuacji finansowej. Od 1997 klub wystartował pod nową nazwą od samego dołu ligowej drabinki. Dopiero w 2012 roku nastąpił powrót na szczebel centralny, dzięki awansowi do drugiej ligi. Dopiero w sezonie 2020 – 2021 Stal wróciła do Ekstraklasy, gdzie utrzymuje się do dzisiaj. W sezonie2020 – 2021 Stal zajęła 14 miejsce w lidze. Obecnie znajduje się na 8 pozycji w tabeli, ze stratą zaledwie 4 punktów do lidera.

Stal Rzeszów

Zupełnie inna Stal to Stal Rzeszów, założony w 1944 roku klub ma ogromnie długie tradycje. Nie ma takich sukcesów jak drużyna z Mielca i niemal przez cały okres swego istnienia grał w niższych ligach – od pierwszej do trzeciej. W latach 60-tych grał na najwyższym poziomie rozgrywek, ale zajął najwyżej siódmą pozycję. Największym sukcesem Stali jest zdobyty Puchar Polski w 1976 roku. Obecnie drużyna gra na szczeblu 1 Ligi, czyli zapleczu Ekstraklasy. Zajmuje tam 11 pozycję z 14 punktami, tracąc do lidera 7 oczek.

Jeśli interesuje Cię piłka nożna zakłady bukmacherskie online i tym podobne sprawy to jesteś w komfortowej sytuacji, bowiem mecze Stali możesz obstawiać w praktycznie wszystkich polskich firmach bukmacherskich, również w wariancie na żywo.

Resovia Rzeszów

Bardziej znana jest sekcja siatkarska Resovii, ale ich klub piłkarski występuje obecnie również na szczeblu 1 Ligi. Klub założono w 1905 roku ale nigdy nie grał on na najwyższym poziomie rozgrywek, doszedł jedynie do 1 Ligi. W obecnym sezonie Resovia jest w dużych kłopotach i zajmuje miejsce w strefie spadkowej. W 10 spotkaniach klub zgromadził ledwie 5 punktów, ani razu nie wygrywając. Resovia może więc mieć poważne problemy z utrzymaniem.

Kluby z niższych lig

Oprócz tego, na podkarpaciu jest wiele klubów, na co dzień występujących w niższych ligach. Należą do nich:

  • Pogoń Leżajsk
  • San Przemyśl
  • Stal Stalowa Wola
  • Siarka Tarnobrzeg
  • Orzeł Przeworsk

Podsumowanie

To już koniec naszego artykułu, jeśli interesuje Cię podkarpacka piłka nożna facebook to świetne miejsce do śledzenia rozgrywek i aktualności. Możesz również odwiedzić nasz serwis internetowy, jeśli chcesz znaleźć typy bukmacherskie na mecze drużyn z Podkarpacia.