Nie żyje profesor z Uniwersytetu Rzeszowskiego

Nie żyje profesor z Uniwersytetu Rzeszowskiego

Zmarł prof. hab. Stanisław Marczuk, który wykładał na Uniwersytecie Rzeszowskim oraz Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Z ciężką chorobą zmagał się przez kilkanaście lat. Warto wspomnieć, że swego czasu prowadził zajęcia również w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Rzeszowie oraz Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnobrzegu. Swoje badania prowadził głównie z dziedziny socjologii, ale ma także na swoim koncie prace nt. etyki i gospodarki. Jego kariera była naprawdę długa, a tytuł profesora otrzymał w 2003 roku.

Tradycja pożegnania profesora

W środowisku akademickim istnieje tradycja, aby wspólnie pożegnać profesora lub innego pracownika naukowe. Jest to między innymi wyraz szacunku wobec dorobku naukowego tej osoby.

Uniwersytet Rzeszowski

Uniwersytet Rzeszowski to największa uczelnia w regionie. To właśnie tam przyjeżdżają młodzi ludzie z całego Podkarpacia, aby studiować na wymarzonym przez siebie kierunku. Ci, którzy przyjeżdżają z daleka, zwykle wynajmują pokoje lub mieszkają w akademiku. Ta druga opcja jest najtańsza, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że osoby z dalszych części kraju mogą się starać o dodatkową zapomogę.