Niezapomniane pożegnanie aspiranta Wojciecha Tobiasza

Niezapomniane pożegnanie aspiranta Wojciecha Tobiasza

Jawna smutek napełnia serca funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach, którzy w piątkowy wieczór 25 sierpnia, pogrążeni w żałobie, przekazali informację o stracie jednego z najważniejszych członków ich zespołu – aspiranta Wojciecha Tobiasza.

Wspomnienia o nieodżałowanym aspirancie są pełne podziwu dla jego zaangażowania i profesjonalizmu. Swoją przygodę z policją rozpoczął on osiem lat temu, w 2012 roku. Początkowe lata swojej kariery spędził w Komisariacie Policji w Sędziszowie Małopolskim, gdzie pełnił funkcję dzielnicowego. Kolejnym etapem jego zawodowego życia była rola rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach, którą sprawował od 2017 roku.

W obliczu tej bolesnej straty, wyrazy najgłębszego współczucia oraz kondolencje dla rodziny, bliskich i przyjaciół pogrążonego w żałobie aspiranta składa Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie, nadinspektor Dariusz Matusiak. Wyrazy te są świadectwem szacunku i pamięci nie tylko ze strony Komendanta, ale również całego kierownictwa, policjantów i pracowników cywilnych.