Śnieg na Podkarpaciu. Czy doświadczymy w końcu białych świąt?

Śnieg na Podkarpaciu. Czy doświadczymy w końcu białych świąt?

Śnieg na Podkarpaciu. Jakie perspektywy na święta?

Śnieg zaskoczył mieszkańców Podkarpacie. Osoby pochodzące z tego regionu mogły zobaczyć piękny widok za oknem, jakim jest spadający z nieba biały puch. Dlaczego jest to takie zaskakujące? Chociażby dlatego, że w ostatnich latach zimy były dosyć słabe i zbyt wiele tego śniegu nie było. Żadna z ostatnich zim nie dorównała tej z 2013 roku, kiedy to śnieg utrzymywał się aż do kwietnia.

Gdzie na Podkarpaciu będzie śnieżyć?

Czy mamy obawiać się groźnych śnieżyć w województwie podkarpackim? Na szczęście nie, ale jednak trochę tego śniegu jeszcze spadnie. Prognoza zapowiada, że śnieg będzie padać w poniedziałek. W Przemyślu oprócz poniedziałku tym białym opadem uraczy nas piątek. Mieszkańcy Stalowej woli zaś w piątek będą mogli cieszyć się słoneczkiem.

Czy święta na Podkarpaciu będą białe?

Co roku zadajemy sobie to pytanie, czy święta będą białe. Typowym obrazem świątecznym jest przecież wszystko zasypane śniegiem. Mimo to rzeczywistość często bywa inna i była już wiele wieczerzy wigilijnych, gdzie było więcej deszczu i kałuż niż białego puchu. Tym razem jednak śnieg zaczął pojawiać się już wcześnie. Oczywiście jest to taki opad, który zaraz stopnieje i przez chwilę będzie mokro. Ale tak jest przecież zawsze z pierwszym śniegiem. Dlatego zależy nam, aby ta pierwsza faza przeszła jak najszybciej. Z tymi pierwszymi oznakami śniegu na Podkarpaciu mieliśmy do czynienia już pod koniec listopada. Czy to oznaka tego, że w drugiej połowie grudnia będziemy już mieć piękny biały krajobraz?

Dlaczego kochamy śnieg?

Dlaczego tak bardzo kochamy ten biały opad? Wydaje się to nielogiczne, bo przecież jest wtedy zimno i odmrażamy sobie wszystkie części ciała, których nie uda się odpowiednio zabezpieczyć. A jednak gdy się zabezpieczymy to też narzekamy, bo musimy ubrać się na cebulkę, co zamiera nam kilka cennych minut życia. Mimo to magiczna zimowa atmosfera jest tak atrakcyjna, że jesteśmy gotowi zaakceptować ten dyskomfort. W zimie wszystko wydaje się takie ciche, spokojne i przede wszystkim piękne.