Tomasz Lorenc z PSL nowym zastępcą wojewody podkarpackiego

Tomasz Lorenc z PSL nowym zastępcą wojewody podkarpackiego

W ostatnim czasie doszło do zmian na stanowisku zastępcy wojewody podkarpackiego. Nominację na to prestiżowe stanowisko otrzymał Tomasz Lorenc, członek Polskiego Stronnictwa Ludowego (PSL). Tę ważną decyzję podjęła wojewoda podkarpacka Teresa Kubas-Hul, należąca do Koalicji Obywatelskiej (KO). Nominacja została wręczona w środę.

Lorenc na stanowisku zastępcy wicewojewody zastąpił Pawła Bartoszka, który piastował tę funkcję od stycznia do maja bieżącego roku. Bartoszek zdecydował się jednak na rezygnację po tym, jak w kwietniowych wyborach samorządowych objął on stanowisko starosty tarnobrzeskiego.

Bartosz Gubernat, rzecznik wojewody, przekazał informację, że Tomasz Lorenc będzie nadzorował w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim sprawy dotyczące m.in. działu ochrony środowiska i rolnictwa.

Przed objęciem stanowiska zastępcy wojewody podkarpackiego, Lorenc zdobywał doświadczenie jako zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Lubaczowie. W latach 2010-2018 sprawował również obowiązki wójta gminy Wielkie Oczy.

Tomasz Lorenc ma solidne wykształcenie – studiował administrację w rzeszowskiej filii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, a także prawo na UMCS w Lublinie. Dodatkowo, ukończył studia z prawa restrukturyzacyjnego i upadłościowego na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.