Wicemarszałek Piotr Pilch wyróżnia 113 utalentowanych studentów pierwszego roku podkarpackich uczelni

Wicemarszałek Piotr Pilch wyróżnia 113 utalentowanych studentów pierwszego roku podkarpackich uczelni

Podczas uroczystego wydarzenia zorganizowanego przez Marszałka Województwa Podkarpackiego, wicemarszałek Piotr Pilch, z entuzjazmem podkreślał znaczenie inwestowania w młodzież, którą nazywał przyszłością naszego kraju. W tym kontekście wręczył stypendia dla studentów pierwszego roku studiów na podkarpackich uczelniach. W gronie tych szczególnie docenionych znalazło się aż 113 zdolnych i ambitnych osób.

To już dziewiąta edycja programu przyznającego stypendia dla studentów, którzy zdobyli najlepsze wyniki na maturze i podjęli naukę na uczelniach Podkarpacia. Od początku istnienia tej inicjatywy Marszałek Województwa Podkarpackiego uhonorował w ten sposób ogółem 815 utalentowanych studentów. Dla realizacji tego programu z budżetu samorządu województwa przeznaczono dotychczas łącznie 1,8 mln złotych.

Program „Stypendiów Marszałka Województwa Podkarpackiego” jest prowadzony nieprzerwanie od roku akademickiego 2014/2015. Jego głównym celem jest wspieranie najlepszych absolwentów szkół średnich, którzy wybierają dalszą edukację na uczelniach zlokalizowanych na Podkarpaciu.