Współpraca międzynarodowa w służbie sprawiedliwości: zatrzymanie poszukiwanego 38-latka

Współpraca międzynarodowa w służbie sprawiedliwości: zatrzymanie poszukiwanego 38-latka

Podczas międzynarodowej współpracy, w której brali udział stróże prawa z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, policjanci z Serbii i Czarnogóry oraz globalna sieć ENFAST z centralnym punktem kontaktowym w Komendzie Głównej Policji, doszło do zatrzymania 38-letniego mężczyzny. Poszukiwany od ponad trzech lat mężczyzna unikał prawnej odpowiedzialności, często zmieniając swoje dane personalne.

Podejrzenia wobec mężczyzny dotyczą kierowania grupą przestępczą, która specjalizowała się w wyłudzaniu pożyczek i kredytów. Suma wyłudzeń, jakie miały miejsce na przestrzeni lat, osiągnęła wartość przynajmniej 5 milionów złotych.

Śledztwo w tej skomplikowanej sprawie rozpoczęło się w sierpniu 2020 roku. Wtedy to stróże prawa z Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie podjęli działania mające na celu zlokalizowanie i zatrzymanie 38-letniego mieszkańca Rzeszowa. Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu wydał w jego sprawie list gończy, a kara która na niego czekała to 6 lat pozbawienia wolności.