Rumuńscy grzybiarze na Podkarpaciu w kręgu zainteresowania straży granicznej

Rumuńscy grzybiarze na Podkarpaciu w kręgu zainteresowania straży granicznej

Grzybobranie to aktywność, która przyciąga wielu miłośników natury, szczególnie podczas obecnego szczytu sezonu. W lasach na terenie całego kraju nie brakuje grzybów, co przyciąga nie tylko polskich entuzjastów, ale także grzybiarzy z Rumunii. Szczególnie upodobali sobie oni tereny położone na Podkarpaciu. Właśnie tam funkcjonariusze straży granicznej oraz straży leśnej przeprowadzili kontrolę w jednym z obozowisk rumuńskich zbieraczy.

Interwencję policji, straży granicznej oraz straży leśnej wywołało obozowisko rumuńskich grzybiarzy, zlokalizowane na polu namiotowym we wsi Wola Niżna (gmina Dukla), na terenie Podkarpacia. Obcokrajowcy przebywali tam już od kilku dni. Funkcjonariusze dokonali legitymowania około 120 osób, które zamierzały wcześnie rano udać się na poszukiwanie grzybów.

W czwartek nad ranem działania kontrolne przeprowadzili policjanci z Krosna, wspierani przez straż graniczną i leśną. Wizytowali obozowisko rumuńskich grzybiarzy, którzy od kilku dni zasiedlali pole namiotowe we Woli Niżnej w gminie Dukla. Ze słów podkomisarza Pawła Buczyńskiego, oficera prasowego komendy w Krośnie, wynikało że kontrola miała na celu sprawdzenie, czy obcokrajowcy przebywają w naszym kraju zgodnie z prawem oraz czy nie są to osoby poszukiwane.