Znaleziono kości nad Jeziorem Sieniawskim

Znaleziono kości nad Jeziorem Sieniawskim

Bardzo ciekawego znaleziska dokonano w gminie Rymanów, a konkretnie w miejscowości Sieniawa. Nad Jeziorem Sieniawskim osunęła się skarpa, a tam znaleziono ludzkie kości. Nie jest to oczywiście żadna świeża sprawa, gdyż znajdują się tam z pewnością od kilkudziesięciu lat.

Mimo to wszystko jest bardzo intrygujące. Odkrycia dokonali goprowcy, którzy zastosowali specjalne techniki, aby dzięki nim móc wydobyć szczątki. Znajdowały się one w ścianie skarpy, a teraz zajmuje się nimi policja, która zapewni ich skrupulatne przebadanie.

Po tym jak znaleziono kości, przekazano je sanockiej policji, która zabezpieczyła je do dalszych badań. Dopiero po ich dokładnym przeanalizowania będzie można dojść do jakichś szczegółów i ustalić między innymi, ile mają lat. Póki co możemy sądzić, że mają ich około 70.

Czy mamy do czynienia z historią kryminalną?

Kim jest człowiek, którego szczątki znaleziono w skarpie jeziora? Nikt tego nie wie. Póki co nie wiemy nawet, jakiej płci mógł być, więc tym bardziej nie poznamy zbyt szybko innych szczegółów. Jest to jednak bardzo intrygujące, jeśli spróbujemy się zastanowić, jak w ogóle tam się znalazł. Czyżbyśmy mieli do czynienia z jakąś zbrodnią sprzed lat?