14-latek próbował wspiąć się na słup i trafił do szpitala

14-latek próbował wspiąć się na słup i trafił do szpitala

14-latek próbował wejść na słup wysokiego napięcia

14-latek z Racławówki chciał się wspiąć na słup wysokiego napięcia. Wynik tej zabawy był taki, jak można by się spodziewać. Doznał mocnego porażenia prądem, co skończyło się wycieczką do szpitala. W wyniku porażenia chłopiec spadł na ziemię z kilku metrów.

14-letni kaskader postawił sobie niebezpieczne wyzwanie

Zdarzenie miało miejsce we wtorek 24.07.2021 w okolicach godziny 20.30. Informację o porażeniu prądem otrzymali lokalni policjanci. Na miejsce wezwano także patrol OSP z Racławówki i pogotowie ratunkowe. Po przyjechaniu na miejsce przedstawiciele służb udzielili poszkodowanemu pierwszej pomocy.

Policja poinformowała, że 14-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego wszedł na słup wysokiego napięcia. Kiedy znalazł się na podeście serwisowym, najprawdopodobniej dotknął kabla energetycznego, co skończyło się porażeniem prądem. W takiej sytuacji chłopak nie mógł dłużej utrzymać się na tej wysokości i spadł. Na szczęście zdarzenie nie zakończyło się tragicznie.

Co nam grozi, jeśli porazi nas prąd?

Prąd potrafi być dla nas naprawdę niebezpieczny. Czasami kontakt z elektrycznością może nas jedynie lekko zranić, co skończy się drobnym poparzeniem. Nie ma jednak nigdy pewności, że faktycznie wyjdziemy z takiej sytuacji bez szwanków. Mocne kopnięcie prądem nierzadko kończy się śmiercią na miejscu. Kiedy wspinamy się na słup wysokiego napięcia, to czeka nas dodatkowe zagrożenie. Jeśli spadniemy z wysokości kilku metrów, to możemy się bardzo mocno potłuc. Jeśli jednak spadniemy niefortunnie i uderzymy głową o coś twardego, to możemy nawet takiego upadku nie przeżyć.