Bon Turystyczny. Ile kosztowały wakacje mieszkańców Podkarpacie?

Bon Turystyczny. Ile kosztowały wakacje mieszkańców Podkarpacie?

Bon Turystyczny na Podkarpaciu. Co mówią liczby?

Bon Turystyczny stał się hitem tegorocznych wakacji. Skorzystało z niego bardzo dużo rodzin na terenie całego kraju, co oczywiście nie wyklucza mieszkańców Podkarpacia. Ile bonów wykorzystano w naszym województwie?

Zasady przyznawania bonu?

Przed wakacjami mieszkańcy Polski otrzymali możliwość skorzystania z Bonu Turystycznego. Dotyczyło to rodzin, które z powodu obostrzeń nie mogły wyjechać na wakacje. Nie tylko zamknięto granice, ale także pojawiło się wiele restrykcji w hotelach i atrakcjach turystycznych. Dla dużej część osób oznaczało to utratę pieniędzy, które poświęcili na rezerwację. Z tego powodu rząd zaproponował swój program.

Mimo wszystko bon nie przysługuje każdemu. Otrzymać go mogą jedynie te rodziny, które pobierają zasiłek „Rodzina 500 plus” lub świadczenie wychowawcze. Kwota tego bonu to 500 zł na każde dziecko. W przypadku dzieci z niepełnosprawnościami kwota ta jest podwojona. Aby jednak dostać taki podwójny bon, trzeba złożyć dokumenty w ZUS-ie.

Wakacje mieszkańców Podkarpacia

Wojciech Dyląg, podkarpacki rzecznik prasowy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych informuje, że coraz więcej osób decyduje się skorzystać z bonu. Na ten moment na terenie województwa mamy już 155 tysięcy bonów, które zostały aktywowane. Jest to liczba o 78 tysięcy wyższa niż w miesiącu czerwcu. Wśród tych osób, 56 tysięcy wykorzystało swój bon już w całości.

Bon turystyczny w całym kraju

Okazuje się, że Polacy bardzo chętnie korzystali z bonu turystycznego. Łącznie skorzystało z niego 2,9 miliony osób, mieszkających na terenie Polski. Łączna liczba osób uprawnionych jest jednak większa, bo wynosi 4 miliony osób. Ci, którzy chcą skorzystać ze swoich bonów, wciąż mają czas. Wygasną one dopiero w marcu 2022 roku. Dotyczy więc on nie tylko wakacji, ale całego roku. Realizować go można na terenie całej Polski w przeróżnych podmiotach turystycznym. Jednym z takich popularnych miejsc rodzinnego spędzania czasu jest znajdująca się w Katowicach Energylandia.