Czy Przemyśl stanie się stolicą recyklingu

Czy Przemyśl stanie się stolicą recyklingu

Przemyśl stara się o to, aby otrzymać tytuł Polskiej Stolicy Recyklingu. Konkurs, o którym mowa, będzie trwał jeszcze do 16 stycznia i każdy może przyczynić się do zwycięstwa. Wystarczy oddać trochę elektroodpadów.

Do końca trwania rywalizacji każde miasto otrzymuje punkty. Dzieje się to za każdym razem, gdy mieszkaniec w odpowiednie miejsce przynosi swój ZSEE, czyli inaczej zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

Co z tymi elektroodpadami?

Elektroodpady to coś, co mamy wszyscy. W końcu nikt z nas nie żyje całkowicie z dala od technologii. Używamy smartfonów, komputerów i innych urządzeń. Z czasem jednak niszczą się i nie nadają się do użytku. Co więc z nimi zrobić? Wyrzucenie ich do śmietnika to olbrzymie marnotrawstwo. Zamiast tego powinno się odnieść je do odpowiedniego punktu.

Nadmiarowa ilość elektroodpadów na świecie wiąże się z niepohamowanym konsumpcjonizmem, który jest cały czas pompowany przez wielkie firmy. Giganci technologiczni celowo produkują takie urządzenia, które po niedługim czasie będą wymagać wymiany.

Wszystko po to, aby klient musiał zapłacić więcej niż początkowo zamierzał. To się wydaje opłacalne z perspektywy biznesowej, ale ma okropne skutki dla portfeli konsumentów jak i dla środowiska.