Wielkie otwarcie Podkarpackiego Centrum Nauki Łukasiewicz

Wielkie otwarcie Podkarpackiego Centrum Nauki Łukasiewicz

W końcu udało się ukończyć budowę Podkarpackiego Centrum Nauki Łukasiewicz. Inwestycję tę ogłoszono już dawno temu, ale wielkie rzeczy potrzebują dużo czasu. Teraz można już odetchnąć z ulgą, bo już dzisiaj odbędzie się wielkie otwarcie tego obiektu.

Trzydniowa inauguracja

Będzie to naprawdę specjalna inauguracja, bo potrwa aż trzy dni. W jej ramach będą miały miejsce występy, warsztaty, różnego rodzaju spektakle a także zwiedzanie z przewodnikiem. Na uroczystości pojawi się Wiktor Niedzicki, znany popularyzator nauki.

Marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl podczas wtorkowej konferencji prasowej wspomniał o kwocie, jaką samorząd przeznaczył na Podkarpackie Centrum Nauki Łukasiewicz. Nie są to byle jakie pieniądze, bo mowa o kwocie 94 mln złotych.

Lepszego miejsca nie dało się wybrać

Marszałek zapewnia, że realizacja inwestycji poszła bardzo sprawnie. Nie było żadnych przeszkód, które mogłyby ją spowolnić. Podkreśla także, że na budowę centrum wybrano idealne miejsce, co będzie służyć rozwoju gospodarki i komunikacja. W pobliżu znajduje się zarówno droga ekspresowa, jak i autostrada.

Czytaj także: Pod sądem Okręgowym w Przemyślu podpalił się mężczyzna