Kierowca z prawie 2 promilami alkoholu w Krośnie: kara do 3 lat więzienia

Kierowca z prawie 2 promilami alkoholu w Krośnie: kara do 3 lat więzienia

Krośnianin, który kierował swoją mazdą po jednej z głównych arterii miasta, miał w sobie około 1,7 promila alkoholu. Jego nietypowe zachowanie na drodze wzbudziło niepokój innego uczestnika ruchu drogowego, który zdecydował się powiadomić policję.

To właśnie dzięki temu świadkowi, w sobotę tuż przed godziną 22:00, funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o możliwości prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu na ulicy Rzeszowskiej w Krośnie. Kierujący samochodem marki Mazda wykonywał niebezpieczne manewry, poruszając się na całej szerokości jezdni i mając problemy z utrzymaniem poprawnej linii jazdy. Ta sytuacja wzbudziła podejrzenia u osoby jadącej za nim, która postanowiła powiadomić służby mundurowe.

Podczas interwencji za kółkiem mazdy siedział 66-letni mieszkaniec Krosna. Policjanci przeprowadzili badanie alkomatem, które wykazało obecność blisko 1,7 promila alkoholu w organizmie seniora. Policja zatrzymała mężczyźnie prawo jazdy, a auto zostało odholowane. Teraz 66-letniemu mężczyźnie grozi surowa kara – do trzech lat pozbawienia wolności, obfita grzywna oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.