Komenda Policji w Myślenicach prosi podkarpacką policję o doręczenie wezwania śledczego Danielowi Obajtkowi

Komenda Policji w Myślenicach prosi podkarpacką policję o doręczenie wezwania śledczego Danielowi Obajtkowi

Podkarpacka Komenda Wojewódzka Policji (KWP) została poproszona przez swoich kolegów z Myślenic o doręczenie wezwania na przesłuchanie przed komisją śledczą do Daniela Obajtka. Rzeczniczka prasowa KWP Rzeszów, kom. Ewelina Wrona, w rozmowie z Polską Agencją Prasową (PAP) zapewniła w poniedziałek, że podjęte zostaną wszelkie starania, by to wezwanie zostało skutecznie doręczone.

Komisarz Wrona przekazała dalej, że prośba o doręczenie wezwania nadeszła od policjantów z Myślenic i jest realizowana w ramach pomocy prawnej na terenie Podkarpacia. „Podkarpaccy funkcjonariusze będą wykonywać swoje obowiązki wynikające z ustawy w tym obszarze” – przekazała komisarz. Zaznaczyła również, że procedura doręczenia wezwania jest dla policji czynnością techniczną.

Kom. Wrona podkreśliła, że codziennie policja doręcza wiele takich wezwań na prośbę różnych instytucji jako część pomocy prawnej. „Sprawdzamy miejsce, gdzie może przebywać osoba, którą dotyczy wezwanie i tak jak w każdej innej sytuacji tego typu, będziemy starać się, aby doręczenie było skuteczne” – podkreśliła komisarz.

Daniel Obajtek, który kandyduje na deputowanego do Parlamentu Europejskiego z ramienia PiS na Podkarpaciu, zabrał głos w tej sprawie. Na platformie internetowej X napisał w poniedziałek: „Nie jestem małpką w cyrku Michała Szczerby. Nie pozwolę sobie robić kampanii, która nawet w wykonaniu KO jest beznadziejna. Mam tyle wspólnego z wizami, co z pyłem na Marsie. W dowód załączam oświadczenie dyrektora operacyjnego Jakuba Zgorzelskiego z konsorcjum realizującego budowę kompleksu Olefiny III”.