Mieszkańcy Podkarpacia mogą już składać wnioski o 500 plus

Mieszkańcy Podkarpacia mogą już składać wnioski o 500 plus

Już od dzisiaj można składać wnioski o przyznanie świadczenia na kolejny okres, tzn. od 1 czerwca 2023 r. do końca maja 2024 roku. Dokumenty można dostarczać do dnia 30 kwietnia 2023 r., a świadczenie powinno pojawić się na koncie jeszcze przed końcem czerwca.

Łatwe wypełnianie wniosku przez aplikacje

Wiele spraw możemy załatwić bez konieczności stania w kolejce w urzędzie. Wystarczy, że zalogujemy się na właściwą stronę internetową lub zainstalujemy aplikację w smartfonie. Dzięki temu zaoszczędzimy dużo czasu i nerwów.

W jaki sposób złożyć wniosek elektronicznie? Jest kilka sposobów. Możemy to zrobić za pośrednictwem naszego banku, który oferuje złożenie wniosku poprzez bankowość elektroniczną. Pośredniczeniem w ubieganiu się o zasiłek zajmuje się również portal Emp@tia.

Jest też oficjalna aplikacja Zakładu Ubezpieczeń Społecznych – mZUS Pozwala ona na błyskawiczne wypełnianie wniosków oraz sprawdzanie ich statusu. Pobranie jej na swoje urządzenie mobilne i oswojenie się z interfejsem to kwestia kilku minut.

Komu przysługuje 500 plus?

Do kogo mogą trafić pieniądze z programu „Rodzina 500 plus”? Ta kwota przypada na każde dziecko w rodzinie, które nie ukończyło osiemnastego roku życia. Wypłacaniem tego świadczenia zajmuje się ZUS.