Plaża nad jeziorem Tarnobrzeskim

Plaża nad jeziorem Tarnobrzeskim

Planowanie udanego wypoczynku nie zawsze musi być wyzwaniem. Miłośnicy spędzania czasu nad różnorodnymi akwenami wodnymi nie muszą udawać się w całodniowe podróże nad morze, aby móc poleżeć na przyjemnej plaży. Co więcej, okazać się może, iż lokalne rozwiązania są nawet lepsze, wygodniejsze, a także zdrowsze niż ściskanie się nad Bałtykiem. W tym celu zdecydowanie warto podjąć się wypoczynku nad niesamowicie czystym i pięknym, Tarnobrzeskim jeziorem, które słynie z niezwykle rozległych przestrzeni do wypoczynku. Rozwiązanie to z pewnością znajdzie uznanie nie tylko wśród typowych plażowiczów, ale i wśród miłośników sportów wodnych oraz innych działań rekreacyjnych. Co warto wiedzieć o tym wyjątkowym miejscu i dlaczego korzystanie z plaży Tarnobrzeskiego jeziora jest tak dobrym pomysłem?

Plaża nad jeziorem Tarnobrzeskim – cena

Przede wszystkim warto wiedzieć, że sam wstęp na teren jeziora oraz na plażę jest całkowicie bezpłatny. Jedyne, za co konieczne będzie uiszczenie opłaty, jest wjechanie na teren jeziora pojazdami zmechanizowanymi. Za samochód zapłacimy 6 złotych, a za motocykl 3 złote. Jeśli jesteśmy zainteresowani taką formą wypoczynku, wystarczy, że wjedziemy nad teren jeziora bezpośrednio z tzw. Wisłostrady. Warto wiedzieć, że w przyszłości planowane jest wycofanie się z pobierania opłat za wjazd na teren akwenu jeziora, a zamiast tego zorganizowane zostaną płatne parkingi, które rozlokowane zostaną wzdłuż plaży nad jeziorem Tarnobrzeskim. Cena wypoczynku może być związana prędzej z wynajęciem obiektów mieszkalnych i wypoczynkowych lub sprzętu do sportów wodnych. Dzięki temu, że plaża nad jeziorem Tarnobrzeskim ma wiele punktów gastronomicznych, nie będziemy narzekali na głód, choć pobyt w tych lokalach powinniśmy uwzględnić przy planowaniu swojego budżetu na cały wyjazd. Miłośnicy grillowania również znajdą wyznaczone miejsca do takiej formy wypoczynku.

Jezioro Tarnobrzeskie

Z pewnością warto poznać zalety wypoczynku nad tym niezwykle pięknym akwenem wodnym. Niewątpliwą zaletą jeziora Tarnobrzeskiego jest to, że należy ono do grona najczystszych jezior w Polsce i posiada aż dwie plaże. Dzięki zapewnieniu licznych atrakcji, a także udogodnień dla wczasowiczów i turystów, ten drugi co do wielkości zbiornik wodny na Podkarpaciu cieszy się niezwykłą popularnością wśród wypoczywających, którzy nad to jezioro przybywają nie tylko z tego województwa, ale również i z całej Polski. Nic w tym dziwnego, gdyż jezioro Tarnobrzeskie z powodzeniem umożliwia nam odpoczynek w otoczeniu niezwykle malowniczego krajobrazu. Co ciekawe, akwen ten powstał w skutek zalania wodą z Wisły wyrobiska górniczego kopalni siarki i liczy sobie obszar prawie 500 ha wody. Co więcej, na terenie tego jeziora znajduje się najdłuższa w Polsce tyrolka zjazdowa, a samo otoczenie akwenu bogate jest w liczne kompleksy wypoczynkowe. Pamiętać należy jednak, że nie ma dostępu do korzystania z łodzi napędzanych silnikami spalinowymi, gdyż te maszyny dostępne są jedynie dla służb ratunkowych.

Jezioro Tarnobrzeskie – plaża

Zdecydowanie się na wyjazd i wypoczynek w okolicach Tarnobrzegu z pewnością będzie idealnym rozwiązaniem dla wszelkich fanów wypoczynku plażowego, ale i nie tylko. Choć każda z dwóch ulokowanych nad jeziorem Tarnobrzeskim plaży jest idealnym miejscem do leżenia i wypoczywania, swój czas wypoczynku z powodzeniem możemy uzupełnić o liczne, interesujące nas aktywności. Wśród nich wymienić można m.in. możliwość wędkowania, nurkowania, a także żeglowania. Dzięki niezwykle korzystnym warunkom możliwe jest również uprawianie wielu innych sportów wodnych. Silne wiatry gwarantują doskonałe możliwości do uprawiania windsurfingu oraz kitesurfingu. Co więcej, samo kąpielisko jest w pełni strzeżone i dostosowane do wypoczynku całych rodzin z dziećmi. Wśród atrakcji dla najmłodszych znajduje się również odpowiednio przygotowany plac zabaw. W okresie letnim możemy również spodziewać się różnych imprez i koncertów, które uświetnić mogą czas wypoczynku nad tym jeziorem. Tarnobrzeska plaża z pewnością jest miejscem atrakcyjnym dla wczasowiczów z całej Polski.