Pobicie na rzeszowskim skateparku. Do internetu trafiło nagranie

Pobicie na rzeszowskim skateparku. Do internetu trafiło nagranie

Pobicie na rzeszowskim skateparku. Ktoś umieścił film w intrnecie

Pobicie na rzeszowskim skateparku. W internecie pojawiło się nagranie z rzeszowskiego skateparku. Widać na nim, jak jeden nastolatek bije drugiego, czemu przygląda się grupka znajomych. Nie wygląda to na wyrównaną walkę, gdyż chłopak po prostu leży na ziemi i dostaje bęcki od swojego rywala. Nie mamy jednak nagrania z całego zajścia, więc nie wiadomo dokładnie jak było. Film nagrywała najprawdopodobniej osoba, znajdująca się na rampie. W tle można usłyszeć śmiechy i złośliwe uwagi, co oznacza, że znajdujące się tam osoby nie uznawały powagi sytuacji.

Policja szuka sprawców

Ani w momencie zdarzenia, ani chwile po nim, nikt nie zgłosił tej sytuacji na policję. Miało miejsce jednak coś, co jest normą w dzisiejszych czasach. Mianowicie film z całego zajścia trafił na serwis YouTube, gdzie mógł obejrzeć go każdy. To właśnie dzięki temu filmowi policja zainteresowała się sprawą i zaczęła szukać sprawców pobicia. Nagranie pojawiło się w sieci 21 lipca, więc przyjmuje się, że to właśnie tego dnia doszło do zdarzenia.

Funkcjonariusze z rzeszowskiej KMP od razu zajęli się sprawą i pojechali na miejsce zdarzenia. Nie udało się jeszcze zdobyć nagrania z monitoringu, ale będzie to jeden z pierwszych poważnych kroków. Policjanci sprawdzą również, czy w miejscu tym dochodzi także do innych aktów przemocy.

Skatepark na Podpromiu. Bezpieczne miejsce?

Skatepark na Podpromiu to miejsce bardzo lubiane przez okoliczną młodzież. Nastolatkowie a także osoby nieco starsze spotykają się tam, żeby uprawiać sport. Jeżdżą na rolkach, hulajnogach, deskorolkach czy rowerach. Niestety nie jest to jedynie miejsce do uprawiania sportu. Dla wielu osób jest to wygodna kryjówka do spożywania alkoholu, gdyż łatwo stamtąd wypatrzyć patrol policji i oddalić się odpowiednio szybko. Do tego na pierwszy rzut nie łatwo zauważyć, co dokładnie na skateparku się dzieje. Dlatego właśnie łatwo jest tam załatwiać porachunki między sobą.