Punkt szczepień powszechnych w Jarosławiu

Punkt szczepień powszechnych w Jarosławiu

Punkt szczepień powszechnych w Jarosławiu

Właśnie otwarto nowy punkt szczepień w Jarosławiu. Jest to jeden z punktów szczepień powszechnych, które mają na celu przyśpieszenie narodowego programu szczepień. Otwarto go na terenie sali gimnastycznej, należącej do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jarosławiu. W poniedziałek przed godziną 11.30 udało się zaszczepić 120 pacjentów. Zajęli się tym medycy ze szpitala Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu. Podczas oficjalnego otwarcia pilotażowego punktu szczepień zabrała głos Jolanta Sawicka, obecna wicewojewoda.

– W związku z tym, że dostawcy szczepionek zapowiedzieli zwiększoną ich ilość, zaistniała potrzeba rozbudowania infrastruktury i poszerzenia liczby personelu szczepiącego – powiedziała Jolanta Sawicka

Punkty szczepień na Podkarpaciu

Na całym Podkarpaciu jest obecnie ok. 400 punktów populacyjnych. Teraz zaczęta także otwierać punkty szczepień powszechnych, a w planach jest utworzenie 52 z nich na Podkarpaciu. Iwona Karasowska-Stepaniak, pełniąca funkcję zastępcy dyrektora ds. Medycznych NFZ z Rzeszowie wyraża radość, że prace idą tak sprawnie. – Bardzo cieszymy się, że w Jarosławiu tak szybko udało się uruchomić ten punkt i doprowadzić do tego, że szczepienia zaczną być realizowane szybko i faktycznie zgodnie z zapowiedziami do końca sierpnia, zaszczepimy wszystkich chętnych, dorosłych mieszkańców Podkarpacia – wspomina Karasowska-Stepaniak.

Pandemia COVID-19 na Podkarpaciu

Województwo podkarpackie stara się, jak może, aby zwalczać skutki epidemii COVID-19. Niedawno słyszeliśmy o sprzęcie medycznym, który udało się zdobyć dzięki rzeszowskiemu caritasowi. Personel medyczny zaś ciągle musi radzić sobie z przeciwnościami zarówno tymi natury medycznej, jak i aferami medialnymi. Niedawno pojawiła się plotka o nadużyciach co do szczepień, które zdementował doktor Stanisław Mazur. Obecnie jeden z kandydatów na prezydenta Rzeszowa, Grzegorz Braun, planuje przyjrzeć się bliżej kwestiom szczepienia w Rzeszowie w celu wykrycia nieprawidłowości, co zapowiedział na swojej konferencji prasowej.