„Strefa Uśmiechu” w Rzeszowie – pomysł na majówkę

„Strefa Uśmiechu” w Rzeszowie – pomysł na majówkę

„Strefa Uśmiechu” jutro w Rzeszowie

Już jutro o 13:00 będzie miała miejsce „Strefa Uśmiechu”, w której Rzeszowianie będą mogli trochę odpocząć i się rozerwać. Jest to pewnego rodzaju piknik rodzinny zorganizowany w związku z weekendem majowym. Oczywiście mogą przyjść także grupki przyjaciół a nawet można się wybrać samemu. Zawsze to lepsze niż siedzenie zamkniętym w czterech ścianach. Warto też pamiętać, że wydarzenie odbędzie się w parku, a w parkach nie obowiązuje nakaz noszenia maseczki.

„Strefa Uśmiechu” – Co to za wydarzenie?

Jeśli jesteś z Rzeszowa i jeszcze nie wiesz, co robić w majówkę, to warto wpaść trzeciego maja do Parku Jedności Polonii z Macierzą. Ma się tam odbyć piknik rodzinny, gdzie będzie można zjeść watę cukrową. Jest to drugie wydarzenie z cyklu „Strefa Uśmiechu”. Wcześniejsze miało miejsce na Lisiej Górze, czyli jednym z ulubionych miejsc wypoczynkowych Rzeszowian. Z nagrań zamieszczonych na serwisie YouTube, możemy zauważyć, że pierwszy taki piknik skończył się sukcesem. Czy tym razem będzie równie miło?

Wydarzenia plenarne w dobie pandemii

Ostatnio pandemia naprawdę dała nam w kość i większość imprez plenarnych nie mogła się odbyć. Próby organizowania takich publicznych wydarzeń kończyły się różnie. Czasami interweniowała policja, a czasami sami organizatorzy musieli je odwoływać. Czy możemy powiedzieć już, że w końcu wracamy do normalności? Czy takie sympatyczne wydarzeni, na który można pójść z rodziną lub przyjaciółki, staną się znów normą? Miejmy taką nadzieję.

Wybory prezydenckie tuż tuż

Organizacja tego pikniku wiąże się z wyborami prezydenckimi, które wkrótce będą miały miejsce w Rzeszowie. To wydarzenie zorganizowano z inicjatywy jednego z kandydatów, Grzegorza Brauna. Może to być zaskoczeniem, gdyż najprawdopodobniej jest to kandydat z najniższym budżetem. Pozostali kandydaci (Konrad Fijołek, Ewa Leniart, Marcin Warchoł) mają w mieście całą masę wielkich bilboardów. Komitet Brauna ogranicza się jednak do średniej wielkości banerów, plakatów i reklam na niewielkich wyświetlaczach elektronicznych. Zorganizowanie takiej rodzinnej majówki jest więc bardzo ciekawą inicjatywą ze strony komitetu kandydata. Czy przysporzy mu to dużo nowych głosów? Bez względu na to, którego kandydata poprzemy, na takie wydarzenie zawsze warto się wybrać. Zwłaszcza w takim okresie jak weekend majowy, gdzie możemy sobie pozwolić na trochę odpoczynku.

Pamiętajmy jednak, żeby przemyśleć przed oddaniem głosu. Mimo że wszyscy kandydaci przed wyborami wykonują ładne gesty w stronę mieszkańców, nie znaczy, że będą dobrze o miasto dbali. Dlatego warto zapoznać się szczegółowo z programem każdego z kandydatów, aby móc rozsądnie podjąć tę odpowiedzialną decyzję.

Jeden komentarz o “„Strefa Uśmiechu” w Rzeszowie – pomysł na majówkę

Comments are closed.