Tarnica – piękne widoki dla rodziców z dziećmi

Tarnica – piękne widoki dla rodziców z dziećmi

Tarnica – piękne widoki dla rodziców z dziećmi

Wyjazdy w góry to nie lada wyzwanie dla osób z małymi dziećmi, dlatego dobrze jest znaleźć miejsca łatwo dostępne oraz przyjemne dla całych rodzin. Jednym z nich na pewno jest Tarnica. Można się na nią udać z kilku różnych miejsc, a także skorzystać z wielu atrakcji, które powstały na miejscu, albo stworzyła je matka natura.

Wioska Wołosate to pierwsza propozycja. Znajduje się ona na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego, czyli atrakcji, której nie można pominąć w trakcie zwiedzania tego rejonu. Po zaparkowaniu samochodu należy odszukać niebieski szlak, który jest idealnym rozwiązaniem dla początkujących oraz całych rodzin. Główny Szlak Beskidzki oznaczony jest kolorem czerwonym. Biegnie on w stronę Halisza, aby później dotrzeć do Szerokiego Wierchu, Ustrzyków Górnych oraz Ustronia, który mieści się w Beskidzie Śląskim.

Aby dotrzeć do najwyższego szczytu konieczne jest wejście na teren Bieszczadzkiego Parku Narodowego. W pierwszej kolejności trzeba przejść po płaskim terenie, który oferuje piękne widoki. Widoki te budzą wiele pozytywnych emocji i sprawiają, że wycieczka staje się jeszcze bardziej emocjonująca.

Nieco więcej o Tarnicy

Tarnica to najwyższy szczyt w Bieszczadach. Kiedy granica lasu zakończy się należy zmierzać dalej trasą biegnącą pomiędzy drzewami. Na samym początku korzysta się ze schodów, następnie kładki, wyjścia oraz zejścia. Przechodzi się przez kolorowy las w którym dużo jest pięknych roślin, drzew oraz oczywiście zwierząt. Ptaki urządzają tu najwspanialsze koncerty. Na szczycie Hudów Wieszek można odpocząć, gdyż dostępna jest tam wiata turystyczna wykonana z drewna. Z tego miejsca można już zobaczyć krzyż, który stanowi niewątpliwą atrakcję Tarnicy. Kiedy jednak spojrzeć w dół widok jest tak samo interesujący. Chodzi o przełęcz, a także Szeroki Wierch. Znajdują się one po lewej stronie.

Dojście do szczytu jest możliwe, kiedy przejdzie się przez przełęcz. Człowiek ma jednak wrażenie, że jest to niekończący się spacer, który w gruncie rzeczy zajmuje tylko kilkanaście minut. Z przełęczy rozciąga się widok na Tarniczkę, czyli najwyższy wierzchołek wśród wszystkich znajdujących się na Szerokim Wierzchu.

Tarnica, a raczej wejście na nią dla niektórych może okazać się trudne, jednakże dla widoków, które się z niej rozciągają zdecydowanie warto sprostać temu wyzwaniu. Najłatwiejsza trasa zaczyna się w wyjściu Wołastym i to właśnie tam powinny udać się całe rodziny.

Cudowne krajobrazy, które rozpościerają się z góry oraz gigantyczny krzyż sprawiają, że jest to miejsce z którego nie chce się wracać. W trakcie drogi powrotnej można skorzystać z wielu szlaków, jednakże żółty i niebieski  to zdecydowanie najłatwiejsze opcje. Zejście nie sprawia tak dużych problemów jak wejście, a to ze względu na schody.

Tarnica zdecydowanie tak, nawet z małym dzieckiem w nosidełku.