Trzy lata za kratami dla agresora, który napadł na personel i pacjentów brzozowskiego szpitala

Trzy lata za kratami dla agresora, który napadł na personel i pacjentów brzozowskiego szpitala

Rozpatrując sprawę 33-letniego Piotra B. w Sądzie Rejonowym w Brzozowie, na Podkarpaciu, wydano werdykt – skazany na trzy lata pozbawienia wolności. Nieprawomocny wyrok dotyczy brutalnego ataku mężczyzny na trzech członków personelu pielęgniarskiego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (SOR) w Brzozowie, a także dwóch pacjentów tam hospitalizowanych.

Według informacji przekazanych przez Marcina Bobolę, funkcjonariusza Prokuratury Rejonowej w Brzozowie, oskarżony Piotr B. został uznanym za winnego popełnienia zarzuconych mu czynów. Wyrok głosi karę trzech lat pozbawienia wolności. Co więcej, oskarżony zobowiązany jest do pokrycia kosztów nawiązki na korzyść ofiar – dwóch pacjentów i trzech pielęgniarek – w kwotach od 1500 do 4 tysięcy złotych.

Podkreślić należy, że wyrok nie jest jeszcze prawomocny. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że pełnomocnik Piotra B. zdecyduje się na odwołanie. Jak podaje prokurator Bobola, już złożono wniosek o pisemne uzasadnienie wyroku.

Szczegóły sprawy są następujące: napaść miała miejsce w nocy z 2 na 3 sierpnia 2021 roku. Piotr B. zgłosił się do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Brzozowie z objawami sugerującymi problemy sercowe. Lekarz przeprowadzający badania uznał, że Piotr B. wymaga dalszej obserwacji, dlatego pozostał na oddziale.