W Jarosławiu doszło do pobicia starszego mężczyzny

W Jarosławiu doszło do pobicia starszego mężczyzny

Do zdarzenia doszło w altanie na śmieci, znajdującej przy Delikatesach Centrum. Znajduje się tam dużo resztek jedzenia, z których często korzystają osoby ubogie. To właśnie jedna z takich osób padła ofiarą brutalnego pobicia. Jego sprawcami zaś była grupka nastolatków. Ich wiek to mniej więcej piętnaście lat.

Przebiega zdarzenia

Pewien starszy mężczyzna (ok. 80 lat) poszukiwał jedzenia w śmieciach przy Delikatesach Centrum. Nie zachowywał się agresywnie, ani nikomu się nie naprzykrzał. Mimo to grupka chłopaków przechodzących obok zainteresowała się mężczyzną. Wbiegli zanim do altany i zaczęli go bić.

Ich zachowanie było bardzo brutalne i poniżające wobec staruszka. Jakby sam fakt zaatakowania bezbronnej osoby był niewystarczający, to zaczęli kopać go, gdy ten już leżał. Za takie agresywne zachowanie można dostać bardzo surową karę. W przypadku osób nieletnich kończy się to zwykle sprawą w sądzie rodzinnym.

Ataki na bezdomnych i ubogich

Sytuacja, do której doszło tego dnia w Jarosławiu, niestety nie należy do rzadkich. Osoby ubogie i bezdomne bardzo często stają się zwierzyną młodocianych przestępców. Nieletni sprawcy często czują się bezkarni, gdy na swoje ofiary wybierają osoby, którym trudniej się bronić. A do takich właśnie należą ludzie wyjęci poza nawias społeczeństwa.

Nie będzie zgłoszenia?

Aby wszcząć postępowanie przeciwko tym chłopcom, konieczna jest skarga ze strony poszkodowanego. Ten jednak nie chce nic takiego zrobić i woli, aby sprawa ucichła. Policja w tym wypadku nie ma zbyt dużo władzy. Musi uszanować wolę ofiary.

Gdyby jednak doszło do przestępstwa ściganego z urzędu, to rozpoznanie nastolatków nie byłoby niczym trudnym. Doskonale widać ich na nagraniu z monitoringu.