Wakacyjne połączenia kolejowe dla mieszkańców Podkarpacia

Wakacyjne połączenia kolejowe dla mieszkańców Podkarpacia

Wakacyjne połączenia kolejowe dla mieszkańców Podkarpacia

Wakacyjne połączenia kolejowe dla mieszkańców Podkarpacia. Z Rzeszowa będzie można w wygodny sposób pojechać do Zamościa, Sandomierza lub nawet na Słowację. Dodatkowo pasażerowie będą mogli za darmo odwiedzić lokalne muzea.

– Chcemy zachęcić mieszkańców Podkarpacia do podróżowania koleją. Nie tylko na co dzień do pracy, czy szkoły, ale także podczas wakacyjnych podróży. Staramy się, aby nasza letnia oferta była atrakcyjna, by stanowiła alternatywę dla podróży samochodem, zatłoczonymi drogami – wyjaśnia Władysław Ortyl, marszałek województwa.

Pociągi z Rzeszowa

Pociągi kursują w piątki i weekendy w okresie między 2 lipca a 5 września. Połączenia te oferuje Polregio, a jak wygląda rozkład?

Pociąg z Rzeszowa do Sandomierza wyjeżdża o godzinie 07:32. Na miejsce dociera 08:58 a powrotny jest o 17:23. Według planu podróżni mogą oczekiwać, że o 18:59 będą z powrotem w Rzeszowie. Dzięki biletowi kolejowemu będzie można korzystać z autobusów miejskich, znajdujących się na dworcu.

Do Zamościa pociąg wyjeżdża o godzinie 07:43 a na miejsce dociera o 12:20. Tutaj wycieczka jest nieco krótsza, gdyż już o 16:16 trzeba być w pociągu powrotnym. Powrót do Rzeszowa planowany jest na godz. 20:58. Warto dodać, że jednym z przystanków jest Horyniec-Zdrój, który znany jest z uroczego uzdrowiska.

Wycieczka na Słowację z Polregio

W te wakacje kursuje też specjalny pociąg do słowackiej miejscowości Medżilaborce. Na miejsce będzie można udać się na wycieczkę autokarową za 3 euro. Podczas tej wycieczki pasażerowie zobaczą Muzeum Sztuki Nowoczesnej Anydy’ego Warhola, drewnianą cerkiew greckokatolicką św. Mikołaja, ruiny monastyru Bazylianów w Krasnym Brodzie i kilka innych atrakcji.