Mężczyzna z Podkarpacia składał niemoralne propozycje nastolatkom

Mężczyzna z Podkarpacia składał niemoralne propozycje nastolatkom

Mężczyzna z Podkarpacia miał bardzo niestosowny sposób na podryw. Nie chodzi o sam fakt używania komunikatora internetowego, bo w dzisiejszych czasach jest to absolutnym standardem. Bardziej chodzi o to, kim były osoby, którymi się interesował, a raczej to, ile miały lat. Były to nastolatki, a więc osoby nieletnie. Na szczęście mężczyznę udało się złapać, zanim skrzywdził kogokolwiek. Sprawą zajęła się Prokuratura w Krośnie. Czy mężczyzna trafi do więzienia?

Czego dopuścił się mężczyzna?

Mężczyzna umawiał się z nastolatkami i składał im niemoralne propozycję. Wpadł dzięki sprytowi pewnej kobiety, która z użyciem komunikatora internetowego podszyła się pod dwie czternastolatki. W ten sposób sprawcę udało się załapać. Może nie do końca na gorącym uczynku, ale jednak. Umówienie się z kobietą nie było jednak jego pierwszym wyczynem w sieci. Prokuratura ustaliła, że już wcześniej miał podobne epizody i składam nastolatkom propozycję współżycia. Dochodziła też do tego prośba o przesłanie nagich zdjęć. Obie te czynności są poważnym wykroczeniem i po wykryciu takich działań należy jak najszybciej podjąć kroki. Jeśli się tego nie zrobi, to jest duże ryzyko, że taki człowiek nadal będzie krzywdził młode dziewczęta.

Kim są ludzie umawiający się z nieletnimi dziewczynami?

Jak to się dzieje, że niektóre osoby zamiast szukać towarzystwa w swoim wieku, nawiązują kontakty z nieletnimi? Na pewno mają na to wpływ pewne zaburzenia psychiczne. Często są to ludzie, mający problem z własną tożsamością. Czy znając cechy charakterystyczny potencjalnych przestępców jesteśmy w stanie prowadzić skuteczną prewencję? Tak i nie. Nie jest możliwym, aby skazywać z góry każdego, kto przejawia takie cechy, bo wymagałoby to wsadzania do więzienia też wielu osób niewinnych. Taką winę trzeba najpierw udowodnić, aby przypadkowo nie skrzywdzić kogoś, kto na taką karę zasługuję. Dlatego trzeba wprowadzać inne metody, takie jak reagowanie na nawet najmniejsze sygnały. Gdy widzimy, że jakiś obcy dorosły interesuje się naszym nastoletnim dzieckiem, to nie powinniśmy uważać tego za błahostkę tylko reagować jak najszybciej.