Tragiczny wypadek drogowy w Dąbrowie Rzeczyckiej: pięć osób, w tym dwoje małych dzieci rannych

Tragiczny wypadek drogowy w Dąbrowie Rzeczyckiej: pięć osób, w tym dwoje małych dzieci rannych

Na skrzyżowaniu dwóch dróg wojewódzkich, 855 i 856, w miejscowości Dąbrowa Rzeczycka (powiat stalowowolski), doszło do tragicznego zdarzenia drogowego. Była to sobota, 18 maja, około godziny 14:00, kiedy to zderzyły się dwa samochody osobowe. W wyniku tego zdarzenia ucierpiało pięć osób – troje dorosłych i dwójka dzieci, w tym 4-miesięczne niemowlę. Na miejsce natychmiast skierowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z bazy HEMS w Kielcach.

Według wstępnych ustaleń policji, rodzina czteroosobowa podróżowała audi A4 oznaczonym nowosądeckimi tablicami rejestracyjnymi. Kierowali się oni od Stalowej Woli w kierunku Radomyśla nad Sanem. Niespodziewanie na skrzyżowaniu od strony Zaklikowa na drogę wtargnęła toyota corolla z stalowowolskimi tablicami rejestracyjnymi, która wyjechała z drogi podporządkowanej. Nastąpiło zderzenie, które miało poważne konsekwencje dla wszystkich uczestników.

Na miejscu zdarzenia natychmiast pojawiła się służba ratownicza. Zadysponowano cztery wozy straży pożarnej do ratownictwa technicznego, trzy karetki pogotowia ratunkowego, wóz dowodzenia oraz cztery patrole policji. Skrzyżowanie zostało natychmiast zablokowane we wszystkich kierunkach. Gdy służby ratownicze dotarły na miejsce, wszyscy uczestnicy wypadku byli już poza pojazdami, ale niestety wszyscy odnieśli obrażenia. Wśród rannych była kobieta kierująca audi, jej dwójka dzieci – 5-latek i 4-miesięczne niemowlę – matka kobiety oraz kierująca toyotą. Pomoc dla niemowlęcia zapewnił śmigłowiec „Ratownik 5” Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Transport rannych do szpitali odbył się w kilku etapach. Matka z młodszym dzieckiem została przetransportowana do specjalistycznego szpitala w Rzeszowie. Pozostali uczestnicy zdarzenia zostali zabrani do szpitala w Stalowej Woli. Tylko jedna osoba, chociaż poszkodowana, nie wymagała hospitalizacji.