Jasielski basen otwarty z nową atrakcją dla dzieci – placem wodnym, finansowanym z Budżetu Obywatelskiego

Jasielski basen otwarty z nową atrakcją dla dzieci – placem wodnym, finansowanym z Budżetu Obywatelskiego

Ten sezon letni przyniesie sporo radości najmłodszym mieszkańcom Jasła korzystającym z miejscowego basenu otwartego. Bowiem już niedługo na jego terenie zostanie uruchomiona nowoczesna atrakcja – plac wodny, który został sfinansowany z lokalnych środków, pochodzących z Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego.

W najbliższej okolicy niecek basenowych powstaje właśnie nowy plac wodny o wymiarach 11 m na 25 m. Na nim dzieci będą mogły korzystać z takich atrakcji jak: parasol wodny, tryskająca wodą żabka, wąż i pająk, kubki do przelewania wody z łańcuszkiem oraz ławeczka wyposażona w mini nieckę. Poza tym na placu znajdzie się również stacjonarny samochód wykonany z tworzywa sztucznego, niska przegroda do strzelania z czterech pistoletów wodnych oraz pergola osłonięta płótnem żaglowym.

Pierwsze dni czerwca to czas planowanego napełnienia basenu otwartego wodą. Zaraz potem na nowo powstałym placu przeprowadzone zostaną próby hydrotechniczne, które stanowią końcowy etap testów przed oddaniem placu do użytku.

Projekt o nazwie „Budowa wodnego placu zabaw” zdobył najwięcej głosów w ramach Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2023. Dzięki temu, mieszkańcy Jasła zdecydowali o przeznaczeniu na ten cel blisko 400 tys. zł. Wykonawcą całej inwestycji była firma HAPT Jarosław Telega z Przeworska.