W Rzeszowie nadal można wypożyczać sprzęt rehabilitacyjny

W Rzeszowie nadal można wypożyczać sprzęt rehabilitacyjny

Wypożyczalnia sprzętu do rehabilitacji w Rzeszowie wciąż funkcjonuje

Nowy rok często oznacza nowe wyzwania w zakresie dbania o nasze zdrowie. Jeżeli korzystamy z usług opiekuńczych lub regularnych zabiegów, to potrzebujemy co jakiś czas wznawiać to usługę, co wymaga podpisywania nowych dokumentów. Potrzebne są też odpowiednie zaświadczenia, które nas do tego będą upoważniać. Nie inaczej jest z wypożyczaniem sprzętu rehabilitacyjnego. Jak to wygląda w 2022 roku?

Mieszkańców Rzeszowa uspokajamy, że miejska wypożyczalnia sprzętu nadal funkcjonuje. Wciąż można w niej wypożyczać. Podobne wypożyczalnie funkcjonują w innych miastach regionu, między innymi w Stalowej Woli i Przemyślu.

Gdzie można wypożyczyć sprzęt rehabilitacyjny?

Sprzęt do rehabilitacji można wypożyczyć w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Rzeszowie przy ul. Skubisza. Najlepiej najpierw zadzwonić i się zapytać, czy sprzęt, który potrzebujemy, jest dostępny. Zwykle będziemy musieli dostarczyć jakieś dokumenty, potwierdzające niepełnosprawność a następnie osobiście się po ten sprzęt stawić. Jeżeli mówimy o takich dużych rzeczach jak łóżka rehabilitacyjne, to z pewnością będziemy potrzebowali skorzystać z odpowiednich usług transportowych. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że wszystko dotrze do nas w nienaruszonym stanie i na czas.

Kto potrzebuje sprzętu rehabilitacyjnego?

Ze specjalnego sprzętu korzystają ludzie o różnym stopniu niepełnosprawności. Wypożycza się go na przykład tym, którzy w ogóle nie mogą ruszać się z łóżka. Potrzebują one specjalnego łóżka rehabilitacyjnego, które pomaga im zadbać o zdrowie w dużo lepszy sposób niż zwyczajne łóżko. Ale osoby, które zachowują względną sprawność ruchową, też potrzebują takiego sprzętu. Dotyczy to na przykład tych, którzy permanentnie muszą chodzić o kulach lub dokuczają im silne bóle kręgosłupa. Odpowiednie ćwiczenia są kluczem do utrzymania sprawności, a do nich nierzadko potrzebny jest odpowiedni sprzęt. Taki własnie można wypożyczyć w MOPS-ie.